Lietuvos nacionalinė snieglentininkų rinktinė pirmą kartą šalies istorijoje dalyvavo pasaulio snieglenčių sporto čempionate Kanadoje

 

Žiemai įsibėgėjus, nepaisant didesnių šalių, Lietuvos žiemos sportas klesti. Slidinėjimo kurortai šalyje veikia pilnu pajėgumu, slidinėjimo ir snieglenčių entuziastai gali išbandyti savo jėgas įvairiuose varžybose (tarp jų ir Ride in Baltics 2013) bei renginiuose, tačiau tai nėra visos priežastys dėl kurių ši žiema Lietuvoje yra tokia ypatinga. Su dideliu džiaugsmu ir didele pagarba sportininkams ir visiems profesionalams, kurie dalyvavo, pranešame, kad Lietuva, pirmą kartą šalies istorijoje, dalyvavo  Pasaulio Snieglenčių Sporto Čempionate Kanadoje (FIS Snowboarding World Championship 2013).

FIS (pranc.  “Fédération Internationale de Ski – FIS”) yra tarptautinio lygio slidinėjimo federacija, rengianti pasaulinio lygio žiemos sporto rungtynes ir varžybas, į kurias yra kviečiami geriausi šalių žiemos sporto profesionalai. Prieš dalyvavimą tokio lygio varžybose, kiekvienas iš sportininkų turi atitikti kvalifikacinisu reikalavimus ir turi būti oficialiai patvirtintas tiek pačios šalies, tiek FIS federacijos. Šios organizacijos veikla ir sportiniai pasiekimai yra pripažįstami pasauliniu lygiu, o taškai, uždirbti dalyvaujant varžybose yra akumuliuojami kiekvienam sportininkui ir yra įrašomi į sportininko karjerą, kaip jo/jos asmeninis pasiekimas.

Dėka puikaus sportininkų pasiruošimo ir kruopštaus trenerių bei Lietuvos Nacionalinės Slidinėjimo Asocijacijos darbo, 2013 metų sausio mėnesį, Lietuvos delegacija išvyko į Kanadą į Stoneham slidinėjimo kurortą. Lietuviai snieglentininkai rungėsi su kitų šalių sportininkais snieglenčių kroso rungtyje. Šios rungties pasiruošimas ir varžybos vyko tokiu grafiku:

  • Sausio 22 diena – lenktyninės trasos testavimas;
  • Sausio 23 diena – oficiali treniruotė;
  • Sausio 24 diena – kvalifikacinės varžybos;
  • Sausio 26 diena – finalai ir apdovanojimai.

Šio tipo varžybos vyksta keliais etapais, startuojant šešiems sportininkams, iš kurių tik pirmieji 3 keliauja į tolimesnį etapą.

Lietuvą 2013 metais FIS Pasaulio Snieglenčių Sporto čempionate atstovavo Modesta Justė Morauskaitė ir Tadas Malinauskas. Nors abu sportininkai nuolat dalyvauja žiemos sporto renginiuose ir varžybose kiekvienais metais, tokio aukšto lygio rungtynės jiems kol kas yra trečiosios. Prieš šį čempionatą, Modesta Justė Morauskaitė yra laimėjusi devynioliktąją vietą Pasaulio Jaunimo snieglenčių sporto čempionate Ispanijoje, Sierra Nevada slidinėjimo kurorte 2012 metais.

Šiuo metu sportininkų uždirbtieji taškai yra tikslinami, tačiau esame be galo patenkinti savo jaunųjų sportininkų pasirodymu šiame čempionate ir džiaugiamės galėdami įrašyti Lietuvos vardą į tarptautinę žiemos sporto knygą. Tikime, kad pozityvumas ir profesionalumas, parodyti tiek dalyvių tiek organizatorių, suteiks dar daugybę galimybių nuskinti laurų pasaulinėse varžybose ir atstovauti Lietuvą, kaip žiemos sporto šalį.

Žemiau pateikiame keltą nuotraukų su mūsų sportininkais: