Atnaujintame Ignalinos sniego parke varžėsi geriausi Baltijos šalių snieglentininkai

Šeštadienį Ignalinoje vyko trečiasis „Ride In Baltics“ snieglentininkų ir kalnų slidininkų („freestyle“) varžybų turo etapas.

Varžybų dalyvius pasitiko atnaujintas snieglenčių parkas, kurį suprojektavo ir įrengė didelę patirtį šioje srityje turinti „Baltic Snowpark Agency“ kompanija. „Įrengta 15 naujų įvairaus sudėtingumo kliūčių ir tramplinų, snieglenčių kroso trasa bei milžiniška „BigAIRBag“ oro pagalvė, leidžianti saugiai išbandyti naujus triukus. Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija kartu su rėmėjais ir Lietuvos žiemos sporto centru į parko atnaujinimą investavo kelias dešimtis tūkstančių litų. Šiuo metu Ignalinos sniego parko snieglenčių trasa yra moderniausia iš visų Baltijos šalių trasų“, – apie parko atnaujinimą pasakojo Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidentas Remigijus Arlauskas.

Beveik 70 snieglentininkų ir slidininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos varžėsi „slope style“ rungtyje, kas tiksliau ir sudėtingiau įveiks įrengtas kliūtis bei atliks įspūdingesnius triukus.

Varžybos prasidėjo kvalifikacijos etapu, kuriame dalyvavo visi užsiregistravę sportininkai, pagal amžių suskirstyti į 8 grupes. Po dviejų trasos įveikimo bandymų geriausiai pasirodę dalyviai toliau varžėsi finalinėse varžybose.

Snieglentininkų profesionalų vyrų grupėje nugalėjo Madis Bachmann iš Estijos. Antrąją vietą užėmė Latvijos atstovas Kriss Baglais, o trečiąją – Kaur-Rasmus Joost iš Estijos.

Snieglentininkių moterų grupėje nugalėjo Anna Gronska iš Latvijos. Antrąją vietą užėmė Kristel Soonets iš Estijos. Trečioji vieta teko Lietuvos atstovei Dorai Urniežiūtei.

 Kiti rezultatai

 Snieglentininkų mėgėjų vyrų grupė:

1. Indrek Tamm, Estija
2. Aidas Kukenys, Lietuva
3. Ovidijus Boiko, Lietuva

Jaunimo grupė:

1. Kert Talu, Estija
2. Erikas Jankauskas, Lietuva
3. Jakovs Prokofjevs, Latvija

Vaikų grupė:

1. Lukas Janovskis, Lietuva
2. Kaur Piirsalu, Estija
3. Hendrik Kraav, Estija

„Freestyle“ slidininkų vyrų grupė:

1. Mikas Glatkauskas, Lietuva
2. Janis Zūlis, Latvija
3. Mats-Kaarel Ruus, Estija

„Freestyle“ slidininkių moterų grupė:

1. Yulia Zayko, Rusija
2. Aistė Ridikaitė, Lietuva
3. Darta Purmale, Latvija

„Freestyle“ slidininkų jaunimo grupė:

1. Mihkel Ustav, Estija
2. Oskars Nikolajevs, Latvija
3. Jekabs Purmalis

 Antrą sezoną vykstantį turą sudarys 8 etapai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Trys iš numatytų turo etapų vyks Lietuvoje.

Kitas Ride In Baltics 2013 turo etapas vyks vasario 16-17 d. Lemberga Hūte sniego parke Ventspilyje Latvijoje.

Žemiau pateikiame keletą nuotraukų iš nuostabių renginio akimirkų (Donato Lazausko darbas):

Sveikinimai visiems laimėtojams ir dalyviams, susitiksime ketvirtajame etape Latvijoje!

Daugiau informacijos apie renginį: www.rideinbaltics.eu