Pasaulio slidinėjimo čempionatas Val di Fiemme 2013 – pirmieji startai

Vasario 20 dieną prasidėjusiame pasaulio slidinėjimo čempionate pirmosios į startą stojo moterys, kurios varžėsi 5 km kvalifikacinėse lentynėse laisvu stiliumi, vyrai tuo tarpu varžėsi dvigubai ilgesnėje 10 km distancijoje. Kvalifikacinės lenktynės skirtos tiems slidininkams kurie pagal pajėgumą akivaizdžiai silpnesni („egzotiškos“ slidinėjimui šalys), o taip pat tiems kurie pakankamai pajėgūs, tačiau nėra surinkę kvalifikacinio FIS taškų skaičiaus. Stipriausias 10-ukas patenka į kitą etapą. Iš Lietuvos sportininkų tik Vytautas Strolia yra įvykdęs šį normatyvą, todėl jis vienintelis automatiškai pateko į pagrindines varžybas. Visi likę startavo kvalifikacijoje.

Moterys, 5 km

Kaip ir tikėtasi labai sėkmingai susiklostė moterų varžybos. Visos trys jose startavusios sportininkės pateko į kitą etapą. Varžybose nepralenkiama buvo lietuvaitė Diana Rasimovičiūtė, antra liko taip pat mūsų sportininkė Natalija Kočergina. O Ingrida Ardišauskaitė liko septinta. Tarpinių finišų analizė (nurodyta užimta vieta):

1,8 km 4,4 km 5 km
Diana 1 1 1
Natalija 2 2 2
Ingrida 10 8 7

Vyrai, 10 km

Vyrų grupėje prie starto stojo keturi mūsų atletai. Deja, tik vienam Karoliui Zlatkauskui pavyko prasibrauti į kitą etapą, jis užėmė 6-ąją vietą. Nepasisekė Lukui Jakeliūnui, kuriam tik 2 sek. pritrūko iki 10-sios vietus leidžiančios pakliūti į kitą etapą. Lukas liko tryliktas. Kiti Lietuvos atstovai, pasaulio čempionato debiutantai Marijus Butrimavičius ir Marijus Rindževičius pasirodė pagal galimybes ir užėmė atitinkamai 35 ir 47 vietas. Tarpinių finišų analizė (nurodyta užimta vieta):