Pasaulio slidinėjimo čempionatas Val di Fiemme 2013 – Asmeninis ir Komandinis sprintas

Asmeninis sprintas

Moterys. Varžybos baigėsi norvegų rinktinės lyderės Marit Bjorgen pergale, antra liko Švedijos atstovė I.Ingermarsdotter, trečia kita norvegė M. C. Falla. Didžiausiu netikėtumu tapo pasaulio taurės lyderės lenkės Justinos Kowalczyk užimta šeštoji vieta, ji trasoje griuvo ir rintesnio pasipriešinimo parodyti nesuspėjo.

Vyrai. Po atkaklios kovos nugalėtoju tapo rusas N.Kriukov, finišo tiesiojoje aplenkęs garsųjį norvegą P. Northugą. Trečias buvo kanadienit A. Harvey.

Lietuviai. Šiose varžybose Lietuvai atstovavo Ingrida Ardišauskaitė, Vytautas Strolia ir Lukas Jakeliūnas. Ypatingai aukštų vietų šioje rungtyje nebuvo tikėtasi, nes šie sportininkai pagal visus fizinius duomenis yra laikomi ilgųjų nuotolių „specialistais“. Taigi Ingrida liko 73-ia (tarp 101), Vytautas – 82, o Lukas – 91 (tarp 129).

Komandinis sprintas.

Prie starto linijos moterų varžybose stojo 25-ios, o vyrų 30 rinktinių. Pradžioje komandos buvo suskirstytos į du pusfinalius, iš kurių po 5 pateko į finalines varžybas. Šią rungtį nesėkminga gali laikyti Norvegijos sportininkai, nes nei vyrams nei moterims medalių iškovoti nepavyko. Vyrai, pusfinalyje liko šešti ir į finalą nepateko, o moterys finaliniame važiavime griuvo ir prarado daug brangaus laiko neleidusio joms pakovoti dėl medalių. Vyrų varžybose nugalėjo Rusijos rinktinė, antri – švedai, trečioje pozicijoje fotofinišas užfiksavo Kazachstano sportininkus, kurie be medalių paliko kanadiečius. Moterų estafetėje, kova buvo mažiau inirtinga, rungtį pakankamai užtikrintai laimėjo amerikietės, aplenkusios švedijos sportininkes, trečios – suomės.

Lietuviai. Moterų ir vyrų komandos sudėtyje nebuvo mūsų rinktinės lyderių Dianos Rasimovičiūtės bei Vytauto Strolios leidžiant lyderiams pailsėti ir geriau pasiruošti sekančiam startui. Moterių komandą sudarė Ingrida Ardišauskaitė ir Natalija Kočergina, o vyrų – Karolis Zlatkauskas bei Lukas Jakeliūnas. Abiems komandos į finalus prasibrauti nepavyko, bendrojoje 5skaitoje moterys liko 20-os, vyrai – 27-i.