Baigėsi Lietuvos 2023-24 m. kalnų slidinėjimo taurė

2024 m. balandžio 6 d. Druskininkų „Snow Arenoje“ Finaliniu SL etapu baigėsi Lietuvos 2023-24 m. kalnų slidinėjimo taurės varžybos.

Nuotraukos Aleksandr Pustovit.

Į varžybas susirinko 70 dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos.

Viso per sezoną buvo suplanuoti 8 et., bet dėl nepalankių oro sąlygų varžybas Ignalinoje ir Liepkalnyje teko atšaukti, Naktinį SL čempionatą perkelti iš Liepkalnio, o SL čempionatą iš Italijos Kronplatz kurorto į „Snow Areną“. „Snow Arenoje“ vyko net 5 varžybų etapai, paralelinio Slalomo čempionatas vyko Aukštagirėje, o Slalomo milžino čempionatas vyko Italijoje „Kronplatz“ kalnų slidinėjimo kurorte. Per visą sezoną varžybose sudalyvavo beveik 200 sportininkų iš 10 ies šalių.

Finalinio etapo varžybose greičiausiais sportininkais savo grupėse tapo:

Antanaitytė Una ir Čiukšys Ąžuolas (U8), Urbaitė Sofija ir Mikelionis Tadas (U10), Rutkauskaitė Rusnė ir Česnulis Dominykas (U12), Čekanavičiūtė Liepa ir Vingelis Robertas (U14), Stepanauskaitė Neringa ir Stumpf Gintaras (U16), Norvaišaitė Daiva ir Šapronas Andrius (Meistrai), Karlonaitė Liepa ir Lenkutis Povilas (Elitas).

FINALINIO ETAPO REZULTATAI

VARŽYBŲ VIDEO

VARŽYBŲ NUOTRAUKOS

Susumavus visų varžybų etapų rezultatus, stipriausiais Lietuvos taurės sportininkais tapo:

Antanaitytė Una ir Čiukšys Ąžuolas (U8), Urbaitė Sofija ir Mikelionis Tadas (U10), Rutkauskaitė Rusnė ir Juodeška Ignas (U12), Čekanavičiūtė Liepa ir Seppa Martin (U14), Matulevičiūtė Petra Aušrinė ir Kliukovski Maksim (U16), Norvaišaitė Daiva ir Čiukšys Arūnas (Meistrai), Karlonaitė Liepa ir Ruseckas Erlandas (Elitas).

VISI SUMINIAI REZULTATAI

Be stipriausių sportininkų antrus metus iš eilės buvo renkamos 2023-24 m. LNSA kalnų slidinėjimo nominacijos:

„Metų FIS kalnų slidininkas“ antrus metus iš eilės tapo Andrej Drukarov dar kartą pagerines savo FIS taškus, Europos taurės bendroje įskaitoje tapo 12-as, bei du kart pateko tarp TOP30 pasaulio taurėje.

„Metų vaikų kalnų slidininkas“ ČEKANAVIČIŪTĖ Liepa Snow Bees, 930 taurės taškų.
„Metų “Meistrų” kalnų slidininkas“, NORVAIŠAITĖ Daiva „Alpių Aidas“, 602 taurės taškai.
„Metų treneris“ Erlandas Ruseckas treniruojantis „Snow Arena Racing Team-Druskininkų sporto centro“ ir „ERLAS TEAM“ komandas.
„Metų komanda/klubas“– „Snow Arena Racing Team-Druskininkų sporto centras“, viso komandos sportininkai surinko 12265 taurės taškus.

„Metų proveržis“ nominaciją laimėjo sportininkas daugiausiai sportuojantis Italijoje, „Snow Bees“ atstovas Luca Poberai, jis per metus padarė didžiausią pažangą gerindamasis FIS taškus beveik visose disciplinose: SL, GS, SG ir AC.

Nuotrauka SKILV.
„Metų varžybos“ nominacija antrus metus iš eilės iškeliavo į Šilalės raj., „Aukštagirės“ slidinėjimo trasą. Čia vyko turbūt daugiausiai adrenalino ir įtampos sukeliančios varžybos – Paralelinis slalomas.
„Metų trasų statytojas“, „Snow Bees“ trenerė Laura Griškaitienė trasas stačiusi praktiškai visose varžybose.
„Metų kalnas“ tapo Druskininkų slidinėjimo trasos „Snow Arena“, čia vyko didžioji dalis LTU taurės kalnų slidinėjimo varžybų.