FIS Kalnų slidinėjimo varžybose „Snow Arenoje“ – ir sportininkai iš tolimų šalių 

Kalnų slidinėjimo varžybose „Snow Arenoje“ – ir sportininkai iš tolimų šalių 

Tai, kad dar ne žiema ir Lietuvoje nėra aukštų kalnų – ne kliūtis stebėti tarptautines kalnų slidinėjimo varžybas gyvai. Tokia proga buvo šį savaitgalį Druskininkų „Snow Arenoje“.

Lietuvos slidinėjimo asociacijos kartu su „Snow Arena“ rengiamos varžybos yra įtrauktos į Tarptautinės slidinėjimo federacijos kalendorių. Jose dalyvavo daugiau kaip pusšimtis sportininkų iš keturiolikos šalių.

„Tarptautinės kalnų slidinėjimo varžybos arenoje rengiamos jau šeštus metus, bet pirmąsyk sulaukėme sportininkų iš tiek daug šalių. Jie atvyko ne tik iš Europos valstybių, bet ir Jungtinių Amerikos Valstijų, Korėjos, Taivano, Rytų Timoro. Esame maloniai nustebinti ir džiaugiamės, kad „Snow Areną“ atranda vis platesnis slidininkų ratas“, – sakė Druskininkų „Snow Arenos“ vadovas Aivaras Kadziauskas.

Sportininkai, išbandę „Snow Arenos“ galimybes, ne tik sugrįžta čia patys, bet ir pasidalina savo įspūdžiais bei patirtimi su kolegomis, kurie savo treniruotėms taip pat pasirenka Druskininkus.

Šio savaitgalio varžybos – tai galimybės profesionaliems slidininkams pelnyti FIS (Tarptautinės slidinėjimo federacijos) reitingo taškų, įvykdyti olimpinės atrankos normatyvus, o žiūrovams – pasimėgauti gražiu reginiu ir patirti gerų emocijų, stebint profesionalų slidinėjimą.

Lietuvos rinktinę į priekį vedė kalnų slidininkai Gabija Šinkūnaitė ir Vilius Aleksandravičius. Džiugu, kad Vilius Aleksandravičius nugalėjo vienose varžybose ir įsirašė jau antrąją pergalę tokio rango FIS varžybose, na o Gabija, net du kartus liko per žingsnį nuo medalio ir užėmė dvi 4-ąsias vietas, taip pat pagerindama savo tarptautinius FIS rankingo taškus.

Savaitgalį sportininkai rungėsi keturiuose startuose.

Moterų grupėje visas 4 dienas dominavo Slovenijos atstovės kur 3 pergales iškovojo Ajda Pizorn ir vieną Sedovnik Maja. Prizines vietas taip pat iškovojo Ukrainos, Latvijos ir Slovenijos sportininkės.

Vyrų grupėse nugalėjo Lietuvos atstovas Vilius Aleksandravičius, dvigubą pergalę iškovojo Jurgis Zvejnieks ir dar vieną pergalė iškeliavo taip pat į  Latviją Akseliui Bergmaniui. Ant prizininkų pakylos rikiavosi Slovenijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos bei kiti Latvijos sportininkai.

 

 

SnowArena_LTU_CUP1_2021_Competitors_8oct_00-20

LTU_FIS_CUP1_2021_Comp_Nation_Gender

FOTO 1st day  Aleksandr Pustovit nuotr. 

REZULTATAI

Invitation to LTU CUP 2021 October EN

Šiais metais šios tarptautinės aukšto meistriškumo varžybos finansuotos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skirtomis valstybės biudžeto lėšomis.