„Snow Arenoje“ pirmą kartą vyko tarptautinė SES kalnų slidinėjimo stovykla ir varžybos

FOTO LNSA

Lapkričio 9-15 d. Druskininkų Snow Arenoje vyko tarptautinė SES (Mažos besivystančios slidinėjimo šalys) kalnų slidinėjimo stovykla kurią vainikavo tarptautinės FIS SES/BalticCup varžybos. Varžybas organizavo Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija kartu su „Snow Arena“ ir Latvijos slidinėjimo federacija.

Viso į stovyklą susirinko 36 sportininkai ir 12 trenerių iš 14 šalių: Armėnija, Bosnija ir Hercogovina, Kipras, Graikija, Vengrija, Airija, Latvija, Libanas, Lietuva, Portugalija, San Marinas, Sakartvelas, Serbija ir Šiaurės Makedonija.

Stovykloje dalyvavo FIS (tarptautinė slidinėjimo ir snieglenčių federacija) ekspertė Italė Nadia Bortoluzzi, ji organizavo treniruočių procesą ir konsultavo sportininkus ir jų trenerius dėl techninių slidinėjimo klausimų. Ekspertei patiko uždarų trasų turimos treniruočių sąlygos ir ateityje turi planų surengti ne tik mažųjų šalių bet ir bendrą FIS kalnų slidinėjimo stovyklą.

Stovyklos dalyviai „apšilimui“ dalyvavo Lietuvos kalnų slidinėjimo „Super Slalomo“ čempionate, na o lapkričio 14-15 dienomis vyko FIS SES ir Baltijos šalių taurės varžybos į kurias susirinko sportininkai iš 20-ies šalių.

FOTO SKILV

SES varžybų komandiniuose rezultatuose skaičiavosi geriausi 2 vaikinai ir 2 merginos. Komandinėje įskaitoje nugalėjo Latvijos komanda, 2-ąją vietą iškovojo Lietuviai, na o 3-iąją labai nedideliu skirtumu išplėšė Airijos komanda aplenkusi Graikiją. Lietuvos komandai įskaitinius taškus iškovojo ir į 2-ąją vietą vedė Druskininkiečiai Liepa Karlonaitė („Alpių Aidas/DSC“, trys 1 vietos) ir Nojus Užkuraitis („Snow Arena RT/DSC“)  kartu su Povilu Lenkučiu (Kaunas „Alpių Aidas“) ir sesėmis Juste ir Emilija Ragauskaitėmis (Vilnius „Snow Bees“).

Varžybų prizininkus ir nugalėtojus apdovanojo SES prezidentas Milan Bozic ir LNSA prezidentas Remigijus Arlauskas.

Varžyboms prizus skyrė UAB “Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA” ir “Snow Arena”.