Slidininkų debiutas Sočio Olimpinėje trasoje

Lietuvos lygumų slidinėjimo rinktinės lyderiai Vytautas Strolia ir Ingrida Ardišauskaitė kartu su trenere Kazimiera Stroliene, šį savaitgali vieši būsimoje Oilimpinių žaidynių sostinėje Sočyje. Čia, po metų bus uždegta Olimpinė ugnis ir susirinks pajėgiausi pasaulio atletai, tam kad iškovotų čempiono titulus. Na o kol kas Sočyje rengiamas vienas pasaulio taurės etapų. Vykdomos sprinto, skiatlono ir komandinio sprinto varžybos.

Startai

Šio savaitgalio metu rinktinės sportininkams pagrindinis iškeltas tikslas – susipažinti ir pasitreniruoti trasose, kuriose reikės varžytis jau po metų įvyksenčiose Olimpinėse varžybose. Kaip ir planuota sportininkai startavo tik sprinto rungtyje. Abu sportininkai šį kartą pasirodė pagal galimybes: Ardišauskaitė užėmė – 66 vietą, o V. Strolia liko 82’as. Verta paminėti, jog abiems parankeasnės ilgesnio nuotolio distancijos.

Olimpinė dvasia

Kaip pasakojo delegacijos nariai viešintys Sočyje, šiuo metu vyksta gana intensyvus paruošiamieji darbai, baigiamos statyti arenos, sportininkų kaimelis. Rinktinės nariai apgyvendinti puikiame viežbutyje. Nors pačiame Sočyje sniego nėra, tačiau 1500 metrų aukštyje jo daug, todėl trasos parengtos nepriekaištingai. Pagrindinė problema kuri krenta į akis, tai komplikuotas nuvykimas iki trasos: iš miestelio reikia keltis kalnų keltuvais, po to vykti traktoriais, sniegrogėm ir pan.