Po įspūdingo šuolio aukštyn – sėkmingas geriausio karjeros sezono Europos taurės varžybose finišas

Andrejus Drukarovas. FOTO: „Pernice Comunicazione“

Net 16 pozicijų antrajame nusileidime atkovojęs Andrejus Drukarovas galingai baigė sėkmingiausią karjeroje sezoną Europos taurės varžybose. Olimpinėje trasoje Hafjelyje vykusiame sezono finale 24 metų lietuvis iškovojo septintąją vietą didžiojo slalomo lenktynėse, nors po pirmo važiavimo buvo vos 23-ias.

Antrąją trasą Norvegijoje Lietuvos olimpietis įveikė įspūdingai – greitesnis čia buvo tik vienas varžovas. Sudėjus abiejų nusileidimų rezultatus A.Drukarovas (2 min. 20,41 sek.) nuo nugalėtoju tapusio prancūzo Diego Orecchioni atsiliko 0,51 sek.

Iš viso Europos taurės finalo didžiojo slalomo lenktynėse startavo 71 sportininkas. Du nusileidimus sėkmingai įveikė 44.

A.Drukarovas šį sezoną dalyvavo septyniuose Europos taurės etapų varžybose. Ir tik kartą nepateko tarp dešimties greičiausiųjų. Arčiausiai podiumo lietuvis buvo gruodžio 22 d. Prancūzijoje, kur iškovojo ketvirtąją vietą.

Antromis pagal pajėgumą kasmet vyksiančiomis kalnų slidinėjimo varžybomis laikomoje Europos taurėje surinkęs 210 taškų, Lietuvos atletas iškovojo 12 vietą tarp 73 taškus laimėjusių sportininkų galutinėje didžiojo slalomo rungties rikiuotėje. Galutinė jo vieta absoliučioje įskaitoje paaiškės po šią savaitę vyksiančių „Super G“ ir greitojo nusileidimo rungčių finalų. Juose lietuvis nestartuoja.

Asmeninį rekordą A.Drukarovas šį sezoną pasiekė ir aukščiausio lygio kasmet vykstančiomis kalnų slidinėjimo varžybomis laikomoje Pasaulio taurėje. Jis du kartus pateko tarp 30 greičiausiųjų ir iš viso surinko 11 taškų. Didžiojo slalomo rungties galutinėje įskaitoje lietuvis užėmė 45 vietą, o šios rungties pasaulio reitinge jis rikiuojasi 52-as.

Dvejų olimpinių žaidynių dalyvis A.Drukarovas prieš šį sezoną nutraukė trejus metus trukusį bendradarbiavimą su Šveicarijos rinktine ir nuo praėjusios vasaros treniruojuosi su 2013 m. įkurta privačia „Global Racing“ komanda, kurią dabar sudaro 13 atletų iš įvairių šalių, sėkmingai startuojantys Pasaulio ir Europos taurės varžybose. Juos treniruoja patyrę JAV ir Austrijos specialistai.

„Šioje komandoje reikia labai daug dirbti, nes treniruočių intensyvumas yra gerokai aukštesnis. Treneriai nori kiekvienoje treniruotėje matyti pokyčius ir tobulėjimą. Man išties patinka nauja komanda, kol kas viskas yra tobula. Dažniausiai treniruojamės aplink Insbruką – Italijoje, Austrijoje, Šveicarijoje. Komandoje yra vaikinų iš Estijos, Belgijos, JAV, Kanados – smagi kompanija“, – pasakojo Lietuvos kalnų slidinėjimo lyderis.

A.Drukarovo aukšto sportinio meistriškumo programą dalinai finansuoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

A.Drukarovas (viduryje) šiandien ilgokai pasėdėjo lyderio kėdėje. FOTO: stopkadras