Pirmasis Pasaulio taurės etapas Kuusamo (Suomija)

Savaitgalį Kuusamo (Suomija) startavo pirmasis pasaulio lygumų slidinėjimo taurės etapas. Šis etapas tai lyg mažasis „Tour de Ski“, vadinamas „Ruuka Triple“. Etapą sudaro trys startai: sprintas, prologas ir persekiojimas. Varžybų nugalėtoju skelbiamas greičiausiai bendrai visus etapus prašliuožęs slidininkas.

Nugalėtojai

Varžybų nugalėtojais šiemet tapo norvedai Marit Bjorgen ir Martin Jonsrud Sundby. Moterų varžybose pirmose dviejose rungtyse triunfavo lenkė Justyna Kowalczyk, tačiau pastaroji nesėkmingai pasirodė paskutinėje rungtyje ir liko 4. Vyrų varžybose savo persvarą tik paskutiniuose metruose įrodęs norvegas finišo tiesiojoje už savęs paliko du rusus M. Vylegzanin ir A. Legkov. Varžybų rezultatai.

Lietuvos rinktinė

Lietuvių pasirodymo užimtų pazicijų prasme sėkmingu pavadinti negalima, tačiau tai daugiau paruosemieji sportininkų startai prieš netrukus įvyksiančią Universiadą Italijos Trentino mieste. Tarp moterų startavusi Ingrida Ardišauskaitė sprinte iškovojo 101 vietą tarp 104 finišavusių (160,53 FIS taškai), antrą dieną 5 km klasikiniu stiliumi varžybose Ingrida liko 103 iš tiek pat startavusių (165,66 FIS taškai). Vyrų varžybose startavęs Vytautas Strolia sprinte iškovojo 100-ąją vieta tarp 125 dalyvių (130,22 FIS taškai), o 10 kilomtrų lentynėse klasikiniu stiliumi Vytautas liko 113 tarp 120 finišą pasiekusių (99,38 FIS taškai). Tačiau verta pažymėti, jog Vytautui sprinto varžybose pavyko aplenkti garsųjį Čekijos slidininką L. Bauer, kuris kitos dienos 10 km lenkynėse tapo nugalėtoju!!!