Pasaulio taurės varžybos Kuusamo (FIN) – Etapo apžvalga

Šiandieną Suomijoje, Kuusamo miestelyje baigėsi taip vadinamo „Mažojo turo“ varžybos. Varžybos vyko 3 dienas paeiliui: penktadienį sprintas, šeštadienį 5/10 km distancija, sekmadienį – persekiojimas (10/15 km). Paskutinės dienos starto laiką lemia dviejų prieš tai vykusių varžybų rezultatai. Taškai pasaulio taurės įskaitoje šiose varžybose dalinami tiek už atsirų etapų, tiek už „Mažojo turo“ bendros įskaitos pasirodymą.

Moterys:

Moterų varžybose akivaizdžiai dominavo norvegijos atstovė Marit Bjorgen, kuri laimėjo visas 3 varžybas, o tuo pačiu nugalėjo ir „mažojo turo“ varžybose. Dėl antros vietos susigrūmė dvi norvegijos atstovės H.Weng ir T.Jahaug, bei lenkijos sportininkė J.Kowalczyk. Nors, pasak specialistų, lenkė nera pasiekusi geriausią sportinę formą, tačiau to pakako jog bendroje „mažojo turo“ įskaitoje būtų iškovota antroji vieta. Trečią vietą iškovojo H.Weng, paskutinėje įkalnėje sugebėjusi aplenkti savo komandos draugę T.Johaug, kuri liko ketvirta.

Vyrai:

Vyrų varžybose dėl pirmosios vietos kova buvo daug atkaklesnė. Bendros įskaitos nugalėtojas paaiškėjo tik paskutiniuose distancijos metruose. P.Northug’as paskutinio etapo starte prieš artimiausią varžovą turėjo daugiau nei 40 sek., kuris varžbų metu buvo išaugęs iki 53 sek., tačiau nutiko taip kad per likusius 10 km stipriausi varžovai atsilikimą mažino ir likus 500 m iki finišo M. Vylegzhanin’as (RUS), A.Poltaraninas (KAZ) ir D.Colognia (SUI) jau slydo P. Northug’ui išpaskos. Tačiau tituluotas sprinteris neleido būti nugalėtu, antras finišavo rusijos atstovas, trečias liko kazachstanietis.

Lietuvių pasirodymas:

Lietuvai atstovavo Vytautas Strolia ir Ingrida Ardišauskaitė. Mūsų šalie atsotovų pasirodymą reiktų vertinti santūriai – rezultatai atspindi esamą mūsų sportinkų pajėgumą. Nepaisant užimtų neaukštų vietų, sėkmingu startu galima vadinti Vytauto pasirodymą 10 km lenktynėse laisvu stiliumi, šis užėmė 86 vietą ir  „uždirbo“ 78.06 FIS taškus, tai geriausias sportininko rezultatas dalyvaujant profesionalų varžybose.