Lietuvos snieglentininkų komanda varžosi tarprautinėse FIS World Junior Championship varžybose

Žiemos sezonui einant į pabaigą, sniegas iš Lietuvos traukiasi lėtai, suteikdamas paskutines galimybes pasimėgauti slidinėjimo ir snieglenčių sporto teikiamais malonumais. Šią žiemą Lietuvoje ir Baltijos šalyse vyko itin daug renginių ir varžybų, užėmusių ne tik žiemos sporto mėgėjus, bet taip pat ir profesionalus. Šis sezonas buvo itin įtemptas Lietuvos jaunimo snieglentininkų komandai, kuri dalyvavo  nuolatinėse varžybose Lietuvoje, Pabaltyje bei Kanadoje (pirmą kartą šalies istorijoje dalyvauta FIS Pasaulio Snieglenčių Sporto Čempionate). Sezonui artėjant į pabaigą –dar vienos tarptautinės varžybos – FIS World Junior Championship.

FIS World Junior Championship – tai jaunimo profesionalių sportininkų varžybos,kuriose dalyvauja sportininkai iš viso pasaulio. Lietuva jau yra dalyvavusi tokio lygio rungtynėse anksčiau (dalyvauta tris kartus, aukščiausia pasiekta pozicija – 19, Modesta Morauskaitė). Šiais metais varžybos vyksta Turkijoje, Erzurum mieste, kur mūsų atletai varžosi vasario  28 – kovo 5 dienomis.

Šiais metais Lietuvą atstovauja du sportininkai –jau ne pirmą kartą dalyvaujanti Modesta Morauskaitė,bei debiutuojantis Laurynas Arlauskas. Lietuvių atletai rungiasi snieglenčių kroso rungtyje (sutrumpinimas-SBX).  Abu sportininkai užsiiminėja gausybe sportų, tiek jėgos aitvarais, tiek snieglentėmis, tiek lengvąja atletika. Laurynas, taip pat žaidžia regbį. Abu sportininkai krupščiai ir atsakingai ruošėsi kiekvienoms rungtynėms, kurioms juos ruošė (ir dabar Turkijoje lydi) profesionalus treneris – Artūras Morauskas. Artūras Morauskas be profesionalaus trenerio darbo taip pat skiria daug laiko ir energijos ekstremalaus sporto skatinimui Lietuvoje ir  organizuoja varžybas bei jaunimo sporto stovyklas tiek žiemą tiek ir vasarą. Tikime, kad lietuvių pasiekti rezultatai bus geri ir kitais metais Lietuvos Nacionalinė Asociacija galės išsiųsti dar daugiau atletų į tokio lygio varžybas.

Linkime sėkmės visiems atletams!

 Daugiau informacijos apie varžybas bei rezultatus – FIS snieglenčių kroso puslapyje.

Lietuvos Nacionalinė Slidinėjimo Asociacija