Lietuvos lygumų slidinėjimo rinktinių naujienos

Ateinantis, 2013-2014 metų sezonas svarbiausias 4 metų sportininkų pasirengimo cikle, nes 2014 m. vasario menesį vyks svarbiausias žiemos sporto renginys – Olimpinės žaidynės Sočyje. Tai pat bus rengiamas ir Pasaulio jaunimo čempionatas Val di Fiemme. Apie tai koks pasirengimo planas ir kas ruošiasi minėtiems startaims – šiame staraipsnelyje.

Lietuvos Olimpinė rinktinė

Pagrindinės rinktinės sudėtis prieš naująjį sezoną išliko nepakitus, joje: Vytautas Strolia, Ingrida Ardišauskaitė ir Lukas Jakeliūnas. Sportininkus treniruoja Kazimiera Strolienė. Pagrindinis startas – Olimpinės žaidynės Sočyje (Rusija). Šiuo metu Lietuva turi teisę į žaidynes deleguoti po vieną vaikiną ir merginą, kvietimai nėra vardiniai, todėl dėl jų gali pakovoti ir jaunimo rinktinės sportininkai. Tai pat egzistuoja galimybė iškovoti papildomą kelialapį į žaidynes, tam reikia jog kuris nors Lietuvos slidininkas artėjančiame sezone pasaulio reitinge būtų pajėgiausiųjų 300-uke, tačiau tai nėra lengva užduotis, nes sportininkų galinčių pretenduoti į šias vietas šiuo metų pasaulyje apie 7000.

Slidininkai pasirengimą pradėjo gegužės mėnesi, per kurį dirbo pagal vyr. trenerės parengtus asmeninius planus. Birželio mėne surengta pirmoji stovykla Ignalinoje. Liepą rinktinė treniravosi Latvijoje, Madonos treniruočių bazėje, kur dalyvavo ir atvirajame Latvijos vasaros slidininkų čempionate (rezultatai). Po savaitės „poilsio“ rinktinė rugpjūčio 4-12 dienomis vėl susirinko Madonoje. Toliau laukia treniruočių serija Ignalinoje, kurią užbaigs Lietuvos vasaros čempionatas rugpjūčio 24-25 dienomis. Rugsėjį jau laukia pirmoji stovykla aukštikalnėse – Austrijoje.

Viena svarbi naujiena, jog rinktinei talkins slidžių tepėjas iš Latvijos, kur sportininkams parinks ir ruoš slides per svarbiausius metų startus, o taip pat ir parengiamuoju laikotarpiu ant sniego lapkričio mėnesį. Jam talkins buvęs olimpietis Modestas Vaičiulis, kuris bandys slidžių tepalus.

Lietuvos jaunimo rinktinė

Pavasarį trenerių tarybos sprendimu buvo suformuota vaikinų jaunimo rinktinė: Stepan Terentjev, Julius Kardelis, Tautvydas Strolia, Jaunius Drūsys ir Dmitrij Byčkov. Jaunimo rinktines vyr. treneriu paskirtas Igor Terentjev, trenerio asistentu – Karolis Baltakis. Pagrindinis startas – pasaulio jaunimo čempionatas Val di Fiemme.

Jaunimo rinktinė pasiruosimą 2013-2014 m. sezonui pradėjo gegužės mėnesį ir iki liepos pabaigos treniravosi savo klubuose. Nuo rugpjūčio pirmos 3 sportininkai (S. Terentjevas, T. Strolia, J. Kardelis) kartu su treneriais išvyko į Suomiją, Vuokati, kur iki 22 dienos labai rimtai ruošis artėjančiam pasaulio čempionatui. Dalis treniruočių bus vykdomos sniego tunelyje (apie 15-25 km), dalis riedslidėmis, dalis imitacija, o taip pat krosai. Dėl objektyvių priežasčių šioje stovykloje negali dalyvauti J. Drūsys ir D. Byčkovas, jie varžyboms ruošiasi savo klubuose. Rugpjūčio pabaigoje jaunimo rinktinei numatytas startuotas Lietuvos vasaros čempionate.