Lietuvos kalnų slidininko pergale paženklintose varžybose„Snow Arenoje“ – ir sportininkai iš tolimų šalių

Tai, kad dar ne žiema ir Lietuvoje nėra aukštų kalnų – ne kliūtis mūsų šalyje stebėti tarptautines kalnų slidinėjimo varžybas gyvai. Tokia proga buvo šį savaitgalį Druskininkų „Snow Arenoje“

Čia vyko Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos kartu su „Snow Arena“ rengiamos Lietuvos taurės varžybos, įtrauktos į Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) kalendorių. Jose dalyvavo daugiau kaip pusšimtis sportininkų iš keturiolikos šalių.

Iš viso per dvi dienas surengtos po dvi slalomo rungties varžybas, kiekvienose jų dalyviams reikėjo po tris kartus įveikti skirtingų šalių specialistų arenos šlaite pastatytas trasas.

„Tarptautinės kalnų slidinėjimo varžybos arenoje rengiamos jau šeštus metus, bet pirmąsyk sulaukėme sportininkų iš tiek daug šalių. Jie atvyko ne tik iš Europos valstybių, bet ir Jungtinių Amerikos Valstijų, Pietų Korėjos, Taivano, Rytų Timoro. Esame maloniai nustebinti ir džiaugiamės, kad „Snow Areną“ atranda vis platesnis slidininkų ratas“, – sakė Druskininkų „Snow Arenos“ vadovas Aivaras Kadziauskas.

Sportininkai, išbandę „Snow Arenos“ galimybes, ne tik sugrįžta čia patys, bet ir pasidalina savo įspūdžiais bei patirtimi su kolegomis, kurie savo treniruotėms taip pat pasirenka Druskininkus.

Praėjusio savaitgalio varžybos – tai galimybės profesionaliems slidininkams pelnyti FIS reitingo taškų, kurie labai svarbūs siekiant olimpinių kelialapių, o žiūrovams – pasimėgauti gražiu reginiu ir patirti gerų emocijų, stebint profesionalų slidinėjimą.

Lietuvos komandą į priekį vedė olimpinės rinktinės kandidatai Gabija Šinkūnaitė ir Vilius Aleksandravičius.

Vienas savaitgalio varžybas laimėjęs V.Aleksandravičius įsirašė jau antrąją pergalę tokio rango FIS lenktynėse, o G.Šinkūnaitė net du kartus liko per žingsnį nuo medalio ir užėmė dvi 4-ąsias vietas, taip pat pagerindama savo FIS taškų rodiklį.

Varžybų nuotraukos:  FOTO 1DAY;  FOTO 2nd DAY

 

Mūsų šaliai taip pat atstovavo Povilas Lenkutis, Erlandas Ruseckas, Tautvydas Pluščiauskas, Kristijonas Merkys, Nikolajus Navitskas, Arūnas Čiukšys.

Moterų grupėje abi dienas dominavo Slovėnijos atstovės – tris pergales iškovojo Ajda Pizorn, vieną Maja Sedovnik. Tarp prizininkių taip pat buvo ne tik Ukrainos ir Latvijos sportininkių.

Vyrų varžybose dvi pergales iškovojo latvis Jurgis Zvejniekas, po vieną – V.Aleksandravičius ir dar vienas latvis Akselis Bergmanis. Ant prizininkų pakylos rikiavosi Slovėnijos, JAV, Ukrainos bei kiti Latvijos sportininkai.

Varžybų rezultatai

Tarptautinės kalnų slidinėjimo varžybos „Snow Arenoje“ rengiamos jau šeštus metus.

„Snow Arena“ informacija

FOTO – Aleksand Pustovit