Lietuvos jaunimo snieglentininkų komanda nuskynė laurus Šveicarijoje vykusiose varžybose

Nors Lietuva kol kas dar tik ruošiasi žiemos sezonui, jaunieji snieglenčių sporto atstovai iš Lietuvos nesnaudžia ir skina laurus tarptautinėse snieglenčių sporto varžybose Šveicarijoje.

DSC_5866Praeito mėnesio pabaigoje (lapkričio 28 d.) Šveicarijoje vykusiose „Audi Snowboard Series“ varžybose Motiejus Morauskas (nuotraukoje viduryje) iškovojo pirmąją vietą ant apdovanojimų pakylos jaunimo iki trylikos metų grupėje. Savo pasirodymu Motiejus lenkė visus savo grupės dalyvius tarp jų antrąją ir trečiąją poziciją užėmusius vietinius šveicarus – Jannis Leitner ir Cédric Neff. Savo laimėjimu Motiejus uždirbo 100 taškų šiame turnyre į savo sąskaitą. Šie taškai yra taip pat įskaičiuojami ir į World Snowboard Tour turnyrą bei World Snowboard Federation federacijos apskaitą. Šie taškai ne tik garsina Lietuvos sportininkus tarp reitinguose esančių kitų šalių atletų, bet taip  kuria itin teigiamą Lietuvos įvaizdį tarptautinėse sporto federacijose bei organizacijose, kurios, tikėtina, ir toliau skatins žiemos sporto plėtrą Lietuvoje.

Iš viso šiose jaunimo rungtynėse dalyvavo 5 sportininkai iš Lietuvos – Motiejus, Gytis, Gabrielius Bakševičius, Augustas Dūdėnas ir Motiejus Liskauskas. Lietuviųjų jaunimo snieglentininkų komanda buvo  lydima Lietuvoje garsaus snieglenčių ir jėgos aitvarų trenerio Artūro Morausko bei jo asistento – Sauliaus Liskausko.

Motiejus Morauskas nebuvo vienintelis lietuvis iškovojęs taškus šiose varžybose. Tarp taškus iškovojusiųjų ir Gytis Vėbra, užėmęs garbingą 14tą vietą ir uždirbęs keturis taškus savo sąskaitoje. Motiejus Liskauskas ir Augustas Dūdėnas užėmė atitinkamai 32ąją ir 37ąją pozicijas savo grupėje (EM).

DSC_5706Jau kitą dieną, lapkričio 29ąją, Lietuvos jaunimo snieglentininkų komanda stojo toliau kovoti ir uždirbo papildomai taškų užimdami ketvirtą ir vienuoliktąją vietas (Motiejus M. – 4, Gytis V. – 11). Motiejus Liskauskas, Gabrielius Bakševičius  ir Augustas Dūdėnas užėmė atitinkamai 35ąją, 10ąją ir 38ąją pozicijas.

Nors šis Lietuvos sportininkų pasiekimas yra bene vienas iš įspūdingiausių, verta paminėti, kad tai nėra pirmosios tarptautinės varžybos kuriose dalyvauja Motiejus ir apskritai Lietuvos snieglenčių sporto atstovai. Praeitais metais Lietuvos jaunimas dalyvavo Baltijos šalyse rengiamose “Ride in Baltics” turnyro varžybose, “Volkl World Rookie Tour”  bei FIS “World Junior Championship” varžybose. Varžybų metu buvo galima išvysti lietuvius lipant ant apdovanojimų podiumo skirtinguose etapuose ir skirtingose amžiaus grupėse. Motiejus Morauskas 2012 metais tavo “Ride in Baltics” turnyro septynių etapų nugalėtoju savo grupėje.

Sveikiname atletus ir džiaugiamės kartu tokia puikia žiemos sezono atidarymo švente Lietuvoje.