Lietuvai šias metais buvo pirmą kartą atstovauta tarptautinėse jaunimo snieglentininkų varžybose Volkl World Rookie Tour 2013

Žiemai jau beveik visai pasitraukus iš Lietuvos, pavasariniai vėjai atnešė dar vieną puikią žinią žiemos sporto mėgėjams – tikrai gerą Lietuvos pasirodymą tarptautinėse Volkl World Rookie Tour snieglentininkų varžybose. Šių varžybų finalas vyko Austrijoje, Ischgl slidinėjimo kurorte, balandžio 4-7 dienomis.

Lietuvą šiais metais atstovavo puikiai žinomas ir labai talentingas atletas – Motiejus Morauskas. Motiejus, būdamas vienu iš jauniausių dalyvių visose varžybose (gimimo metai – 2002), užėmė garbingą dvidešimtą finalinę vietą (iš 31galimų). Motiejus dalyvavo nuo 1998 metų gimusių atletų kategorijoje, slope-style tipo rungtyje. Savo važiavime Motiejus atliko tokius triukus:

  • Figūros ore – nose grab (pirma), 360 back-side (antra), indy grab (trečia), 540 front-side nose grab (ketvirta);
  • Figūros ant vamzdžių – flat 50/50 (pirma), flat down-frontside 50/50 , boardslide 180 out(antra).

Slope-style rungtis – tai viena iš daug snieglenčių disciplinos rungčių, kuomet atletai leidžiasi nuo kalno ir naudodamiesi įvairiomis dirbtinėmis kliūtimis (tramplynai, vamzdžiai, slydimui skirti paviršiai ir kita) įveikia trasą atlikinėdami įvairias figūras (šuoliai, slydimai šonu, bei įvairios figūros ore). Už kiekvienos figūros atlikimo techniką atletai gauna taškus, kuriuos skiria varžybų teisėjas(ai).

World Rookie Tour – tai tarptautinės jaunimo snieglentininkų varžybos, rengiamos kiekvienais metais skirtingose slidinėjimo kurortuose. Jose varžosi atletai iš viso pasaulio, siekiantys parodyti  vis sudėtingesnius triukus. Varžomasi iš viso 13oje varžybų visame pasaulyje – Europa, Azija, Šiaurės ir Pietų Amerika bei Okeanija. Varžybų nugalėtojai yra automatiškai kviečiami į kitus pasaulinio lygio renginius bei laimi įvairius rėmėjų skirtus prizus.

Motiejus Morauskas šiais metais dalyvavo ir gausybėje kitų varžybų, vykusių tiek užsienyje, tiek ir Lietuvoje. Vienas iš žymiausių šio sezono pasiekimų yra pirmosios vietos užėmimas ant Ride in Baltics (vykstančių septyniais etapais) podiumo varžybose vaikų grupėje.

Pavasariui jau beveik įsigalėjus Lietuvoje, galime tik pasidžiaugti šio sezono pasiekimais –  dalyvauta FIS Pasaulio Snieglenčių Sporto Čempionate (Kanadoje), dalyvauta FIS World Junior Championship varžybose Turkijoje Erzurume, puikus lietuvių pasirodymas Ride in Baltics Pabaltijo varžybose bei puiki nuotaika dalyvaujant vietinės reikšmės snieglentininkų varžybose, tokiose kaip Valdom Įvaldom bei Vasario 16 paminėjimui skirtose varžybose Ignalinoje. Džiaugiamės, kad su kiekvienais metais vis daugiau jaunimo yra įtraukiama į aktyvų laisvalaikį ir kad Lietuvos vardas vis dažniau ir dažniau nuskamba prieš atletams lipant ant podiumo. Sveikiname visus žiemos sporto mėgėjus ir linkime sėkmės naujame sezone kitais metais. 

Žemiau pateiktos go2kite nuotraukos iš įsimintiniausių renginio akimirkų: