JAV lietuviai skanduotėmis ir medaliu pagerbė Pasaulio taurės varžybose Aspene startavusį kalnų slidininką Andrejų Drukarovą

Lietuvių bendruomenės susitikimas su A.Drukarovu.

„Lietuva!“ Garsiai nuskambėjo skanduotė per televizijos transliaciją  iš trasos, kurioje šeštadienį JAV kalnų vyko kalnų slidinėjimo Pasaulio taurės didžiojo slalomo rungties varžybos.

Prieš kelias akimirkas iš lenktynių apmaudžiai pasitraukęs geriausias Lietuvos kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas, išgirdęs darniai skanduojamą savo gimtinės pavadinimą, pakėlė nuleistą galvą ir nustebęs apsidairė – girdėti palaikymą būnant taip toli nuo namų jam nėra įprasta.

„Taip, tai buvome mes. Andrejus vėliau prisipažino, kad tai buvo pirmas kartas, kai per varžybas jis girdėjo taip garsiai skanduojant Lietuva“, – teigė buvusi kalnų slidininkė ir trenerė, JAV lietuvė Jennifer Virškus, atvykusi į Aspeną stebėti Pasaulio taurės varžybų etapo, kurio pirmoji diena A.Drukarovui buvo daug sėkmingesnė.

I.Purkenė, J.Virškus ir L.Vaitkus

Penktadienį taip pat didžiojo slalomo rungties lenktynėse Aspene 24 metų olimpietis trečią kartą karjeroje ir antrą kartą šį sezoną pateko tarp 30-ties stipriausiųjų, pratęsusiu kovą antrajame nusileidime, kuriame kovoja tik 30 greičiausiųjų. Jame A.Drukarovas užėmė 28 vietą ir į savo sąskaitą įsirašė dar tris Pasaulio taurės taškus.

J.Virškus lenktynes Aspene stebėjo drauge su buvusia savo auklėtine, dabar Aspene kalnų slidinėjimo instruktore besidarbuojančia Ieva Purkene ir Lietuvos olimpiečiu JAV lietuviui Linu Vaitkumi, kurio 1998 m. Nagane greitojo nusileidimo trasoje iškovota 25 vietą yra geriausias mūsų šalies istorijoje pasiekimas olimpinių žaidynių kalnų slidinėjimo varžybose.

Tribūnose buvo ir daugiau lietuvių, o darnią skanduotę užvedė Lietuvos garbės konsulas Kolorado valstijoje, garsus gydytojas Jonas Prunskis.

Vakare, po varžybų, J.Prunskis visus lietuvius pakvietė į susitikimą su A.Drukarovu.

Sportininkas garbės konsului įteikė savo varžybinį numerį, o J.Prunskis užkabino ant A.Drukarovo kaklo Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio lavinimo ir sporto sąjungos kalnų slidinėjimo varžybų medalį.

Informaciją parengė sportas24.lt