Europos taurės varžybose – istorinis Lietuvos kalnų slidininko rezultatas

Andrejus Drukarovas  jau ne pirmą kartą šį sezoną įrašė svarbų įrašą į Lietuvos kalnų slidinėjimo metraštį. Šį kartą jis iškovojo 13-ąją vietą Europos taurės varžybose – antrose pagal pajėgumą po Pasaulio taurės.

Pirmadienį startuojančiam pasaulio

čempionatui besirengiantis 21 metų sportininkas Berchtesgadene (Vokietija) finišavo 13-as didžiojo slalomo rungtyje. Jo antrojo nusileidimo laikas buvo trečias tarp visų dalyvių.

Didžiojo slalomo pasaulio reitinge 125 vietą užimantis A.Drukarovas tapo pirmuoju Lietuvos kalnų slidininku, taip aukštai pakilusiu Europos taurės varžybose ir iškovojusiu bendrosios įskaitos taškus. Dabar jo sąskaitoje – 20 taškų.

Be to, Lietuvos atletas pasiekė Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taškų asmeninį rekordą – 21,11. Šie taškai, skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio ir kelis kitus kriterijus, lemia starto pozicijas tarptautinėse lenktynėse, taip pat yra itin svarbūs olimpinėje atrankoje. Kuo geresnis rezultatas, tuo mažiau taškų gauna sportininkas.

Berchtesgadene A.Drukarovas po pirmo nusileidimo buvo 22-as (1 min. 2,52 sek.). Antrajame bandyme greitesni už lietuvį, trasą įveikusį per 1 min. 2,27 sek., buvo tik du sportininkai.

Galutinėje rikiuotėje A.Drukarovas tik 0,75 sek. atsiliko nuo nugalėtoju tapusio austro Stefano Brennsteinerio. Pastarasis šį sezoną dalyvauja ir Pasaulio taurės varžybose, kuriose gruodį iškovojo aštuntąją vietą didžiojo slalomo lenktynėse Italijoje.

Berchtesgadene šeštadienį vykusiose Europos taurės didžiojo slalomo lenktynėse S.Brennsteineris buvo antras, O A.Drukarovas – 41-as. Nuo nugalėtojo austro Dominiko Raschnerio Lietuvos sportininkas atsiliko 4,23 sek.

„Prieš šias varžybas labai gerai pasitreniravau. Bet buvau nusivylęs vakarykšte diena, Europos taurėje niekaip negalėjau pakilti aukščiau, nebuvo jokio progreso. O šiandien buvo paskutinės varžybos prieš finalą. Ir pats sau pasakiau – arba šiandien, arba niekada. Sąlygos buvo labai sudėtingos – labai karšta, tolimas numeris. Bet pavyko pirmame nusileidime patekti į 30-tuką, o antrame bandyme labai gerai pasirodžiau. Ir dabar turėčiau būti pasaulio reitingo 90-tuke,“ – sakė A.Drukarovas.

Su Europos taurėje dalyvaujančia Šveicarijos rinktine ir asmeniniu treneriu šį sezoną besitreniruojantis A.Drukarovas šiemet planuoja debiutuoti ir Pasaulio taurės varžybose – jose gali dalyvauti tik tarp 150 stipriausiųjų pasaulio reitinge patenkantys kalnų slidininkai.

Bet dabar visas dėmesys – pirmadienį Italijoje, Kortina D‘Ampece startuojančiam planetos čempionatui. Ten Lietuvos rinktinės lyderis startuos didžiojo slalomo ir slalomo rungtyse. Iš viso pasaulio pirmenybėse dalyvaus rekordinis mūsų šalies kalnų slidininkų desantas – penki.

Marius Grinbergas, Sportas.info