Vilniuje vyko FIS lyderių seminaras

flag11

Susitikimas su KKSD. Iš kairės: R. Arlauskas, A. Hormann, E. Urbanavičius, S. Lewis, A. Raslanas

Praėjusį savaitgalį, rugsėjo 11-13 dienomis, Vilniuje vyko Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) lyderių seminaras. Jo vykdymu rūpinosi Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija (LNSA), kuri  sostinėje priėmė svarbiausius slidinėjimo pasaulio atstovus.

Teisę organizuoti penkioliktąjį FIS lyderių seminarą Lietuva iškovojo dar 2014 m. rudenį, tad deramai pasiruošti laiko buvo pakankamai. Penktadienį, Vilniaus oro uoste leidosi svarbiausi svečiai: FIS, Tarptautinės žiemos sporto federacijos generalinė sekretorė, Pasaulinės sporto akademijos lektorė Sarah Lewis, FIS narys, Vokietijos olimpinio sporto konfederacijos prezidentas Alfons Hormann, kiti FIS nariai, kitų šalių slidinėjimo federacijų prezidentai, generaliniai sekretoriai. Deja, bet paskutinę dieną dėl Tarptautinio olimpinio komiteto iškilusių neatidėliotinų klausimų žiemos sporto srityje, savo vizitą atšaukė FIS bei Tarptautinio olimpinio komiteto ir Pasaulinės antidopingo agentūros narys p. Gian Franco Kasper.

Penktadienio popietę Sarah Lewis bei Alfons Hormann kartu su LNSA prezidentu Algirdu Raslanu, atsakinguoju sekretoriumi Evaldu Brazlauskiu bei tarptautinių ryšių komiteto pirmininku Remigijumi Arlausku apsilankė Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD), kur susitiko su KKSD direktoriumi Edžiu Urbanavičiumi. Su KKSD direktoriumi buvo aptarti slidinėjimo padėtis Lietuvoje ir pasaulyje, šios sporto šakos finansavimo, ateities perspektyvų, plėtotės klausimai.

S. Lewis prezentacija

S. Lewis prezentacija

Vakare, Amberton viešbutyje susirinko 34 delegatai iš 22 skirtingų valstybių. Vakaro metu vyko neformalus bendravimas, dalyviai apsikeitė informacija apie slidinėjimo vystymą jų šalyse, perspektyvas. Rugsėjo 12 dieną, seminaro metu buvo diskutuota apie finansavimo galimybes iš privačių sektorių, rėmimą iš Europos sąjungos fondų. Buvo aptartos ir analizuotos FIS organizuojamos vystymo programos, kuriose kasmet dalyvauja kiekvienos valstybės jaunieji sportininkai. Pasiskirstę grupėmis skirtingų šalių slidinėjimo sporto atstovai pasidalino patirtimi kaip galima rasti rėmėjus sporto projektams, kas juos galėtų pritraukti ir sudominti. Seminaro pabaigoje dalyviai dalijosi informacija apie būsimą Pasaulio čempionatą, Žiemos olimpines žaidynes, artėjantį FIS kongresą Meksikoje. Po seminaro, visų dalyvių laukė kelionė į Trakus, kur „Apvalaus stalo klube“  svečiai pratęsė diskusijas neformalioje aplinkoje.

Sekmadienio rytą seminaro dalyviai, pasiskirstę į atskiras grupeles, stebėjo vykstantį Vilniaus maratoną, kiti vyko į Druskininkus susipažinti su Snow Arena, dar kiti pasirinko ekskursiją po Gedimino pilį, Valdovų rūmus bei Vilniaus senamiestį.

Išvykdami seminaro dalyviai negailėjo gerų žodžių organizatoriams. „Po šio seminaro, sekančių susitikimų organizatoriams bus sunku pranokti jūsiškį“ – gyrė renginį FIS generalinė sekretorė Sarah Lewis.

LNSA vadovai – prezidentas Algirdas Raslanas ir atsakingasis sekretorius Evaldas Brazlauskis dėkoja už puikiai atliktą darbą Remigijui Arlauskui bei Dovydui Mickui.