Vasarą – kova ledinėje trasoje

Kalnų slidininkų iš visos planetos sulaukianti „Snow Arena“ įsirašė į Pasaulio lietuvių sporto žaidynių (PLSŽ) metraščius – Druskininkuose surengtos X PLSŽ kalnų slidinėjimo varžybos.
Iki šiol visos šios sporto šakos PLSŽ varžybos vyko užsienyje, nes Lietuvoje tam nebuvo tinkamų sąlygų. Pirmosios buvo surengtos 1991 m. Kaukaze, ant Elbruso šlaitų. Vėliau kalnų slidininkai dėl Pasaulio lietuvių kalnų slidinėjimo žaidynių apdovanojimų rungėsi Kanadoje, Australijoje (du kartus), JAV (du kartus), Prancūzijoje, Italijoje.
Šįkart į Druskininkus susirinkę 120 dalyvių iš Lietuvos, JAV ir Rusijos lenktyniavo slalomo ir didžiojo slalomo trasose. Jauniausiems varžybų dalyviams buvo vos penkeri, o vyriausiam, Alvydui Platūkiui – jau 77.
Per varžybų Druskininkuose atidarymą Lietuvos ir žaidynių vėliavas kartu su jauniausiais dalyviais kėlė A.Platūkis bei Pasaulio lietuvių kalnų slidinėjimo žaidynių iniciatorius Algimantas Kepežėnas. Dalyvius sveikino Nacionalinės slidinėjimo asociacijos prezidentas Algirdas Raslanas, Druskininkų mero patarėjas Aivaras Kadziauskas, „Snow Arena“ direktorius Justinas Mikelionis.
Garsius slidininkus iš įvairių šalių viliojanti kieta „Snow Arenos“ specialiai sportininkams parengta danga buvo nelengvas išbandymas nemažai daliai PLSŽ dalyvių, pirmą kartą šliuožusių tokiu lediniu šlaitu. Bet beveik visiems startavusiems pavyko pasiekti bent vienos rungties finišą, o greičiausieji iš Druskininkų išsivežė ne tik gerus įspūdžius, dovanas, bet ir jubiliejinių žaidynių medalius.
M.Dargužaitė slalomo trasoje.
Greičiausiai trasą įveikė šalies rinktinės nariai Rokas Zaveckas, Vilius Aleksandravičius ir Eglė Augustaitytė. Tačiau jie medalių dalybose nedalyvavo, buvo tik trasų atidarantieji, nes PLSŽ negali rungtis sportininkai, atstovaujantys Lietuvai aukščiausio lygio varžybose.Iš JAV specialiai dėl pasirodymo žaidynėse atvyko R.Zavecko pirmoji trenerė Jennifer Virškus ir jos brolis Josephas.

Berniukai, vaikinai ir vyrai buvo suskirstyti į devynias amžiaus grupes, dailiosios lyties atstovės – į aštuonias.
Žaidynių čempionais savo amžiaus grupėse tapo Neringa Stepanauskaitė, Liepa Karlonaitė, Gabija Šinkūnaitė, Milda Dargužaitė, Monika Lajūtė, Anžela Aleksandravičienė, Sigita Masalskienė, Laimutė Milašienė, Dainius Erikas Kiškis, Medas Dobelinskas, Oskaras Karlavičius, Algimantas Milašius, Erlandas Ruseckas, Simonas Masalskas, Jurgis Janulionis, Saulius Ivanauskas, Tauras Milašius, Ignas Grigaras.
Kalnų slidinėjimo varžybos Druskininkuose.
Nugalėtojams aukso medalius ant kaklo kabino ir knygas apie žaidynių istoriją „Kalnai. Slidės. Lietuviai“ įteikė  Seimo narys Vytautas Juozapaitis. Jis specialiais prizais apdovanojo ir varžybas kartu su „Snow Arena“  organizavusios Pasaulio lietuvių kalnų slidinėjimo mėgėjų asociacijos vadovus A.Kepežėną ir Taurą Milašių, padėkos ir plojimų sulaukė „Snow Arena“ sporto vadybininkas, treneris Artūras Bikulčis.Prieš žaidynių uždarymą buvo apdovanoti pastarojo sezono Lietuvos čempionato ir šalies vaikų, jaunučių ir jaunių pirmenybių medalininkai.

Šaltinis: www.sportas.info