Už nugaros – pasaulio čempionės brolis

Aivaras Tumas starte,

49-oji vieta tarp 93 dalyvių slalome milžine ir 25-oji vieta tarp 93 sportininkų slalome. Taip pasaulinėje žiemos universiadoje Granadoje (Ispanija) pasirodė vienas geriausių Lietuvos kalnų slidininkų Aivaras Tumas, studijuojantis Mančesteryje (Didžioji Britanija).

Buvusiam kandidatui į Sočio olimpines žaidynes sėkmingiau pasirodyti slalomo milžino rungtyje sutrukdė pirmame nusileidime padaryta klaida, kai lietuvis, įveikdamas posūkį, pargriuvo ant šono. Tiesa, jis tuoj pat pakilo ir tęsė lenktynes, tačiau buvo prarastos kelios brangios sekundės.

Iš viso abiejų slalomo milžino nusileidimų trasas sėkmingai įveikė tik 52 slidininkai. Kitiems finišuoti nepavyko.

Aukso medalį šioje rungtyje iškovojo italas Michelangelo Tantori. Jo laiko suma – 1 min. 37,46 sek. A.Tumo rezultatas – 1 min. 50,64 sek.

Slalomo rungtyje lietuvio abiejų nusileidimų laiko suma 1 min. 55,4 sek. Nugalėjo Ramonas Zenhaeusernas iš Šveicarijos – 1 min. 35,86 sek.

Slalome finišą pasiekė vos 28 sportininkai. 28-ąją vietą užėmė Tayloras Shiffrinas (2 min. 7,11 sek.). Šio amerikiečio sesuo, Mikaela Shiffrin tą pačią dieną – šeštadienį – JAV vykstančiame pasaulio kalnų slidinėjimo čempionate iškovojo aukso medalį slalomo rungtyje. Lietuvė Ieva Januškevičiūtė pirmame nusileidime užėmė 71-ąją vietą tarp 118 sportininkių. Antrame nusileidime startavo tik 60-greičiausiųjų.