Tikslas Sarajeve – aplenkti kuo daugiau varžovų

Į Europos olimpinį jaunimo žiemos festivalį Sarajeve vyks 12 Lietuvos sportininkų, iš kurių trečdalį sudaro slidininkai. Jie vasario 10-15 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje su geriausiais 14-18 metų amžiaus Senojo žemyno sportininkais varžysis visose keturiose rungtyse.

Edvino Šimonučio ir Gabrieliaus Paukštės laukia 7,5 km distancija klasikiniu stiliumi, 10 km, sprintas ir mišri estafetė, tose pačiose rungtyse šliuoš Fausta Repečkaitė ir Emilija Siavro, tik merginoms vietoje 10 km reikės įveikti perpus mažiau – 5 km.

„Apie vietas kukliai pagalvojame. Jei iš 90 dalyvių mūsiškiai būtų per vidurį, būtų šaunu. Visiems sakau, kad gerintų savo asmeninius rezultatus ar aplenktų trasoje žmogų, kurio dar nebuvo aplenkę“, – aukštų tikslų auklėtiniams nekėlė slidinėjimo treneris Algis Drūsys.

Anot jo, pasirengimas vyksta pagal planą – dar rudenį prasidėjusios treniruočių stovyklos gruodį vyko Ukrainoje, o po atrankinių varžybų šių metų sausį rinktinė išvyko paskutinei repeticijai į Austriją.

Keturių Lietuvos slidininkų komandos lyderiu A. Drūsys įvardijo E. Šimonutį: „Labai negiriant ir kitų nepeikiant, Edvinas yra ryškesnis. Sarajeve jis turėtų drąsiai būti pirmoje finišavusiųjų pusėje. Jis – šaunuolis: lanko treniruotes, dirba, turi motyvacijos. Ką galiu reikalauti iš vaiko, jis padaro viską“.

16-metis anykštėnas rimtai slidinėja trečią žiemą, tačiau prisipažino, kad pradžioje nebuvo lengva.

„Pirmą žiemą buvo sunku, kol įsivažiavau, technikos išmokau. Užsikabinau už šio sporto, kai antrą sezoną laimėjau savo pirmąjį medalį. Tuomet atsirado noras iškovoti daugiau pergalių. Man patiko slidinėjimas, nusprendžiau likti, nes čia reikia daug ištvermės ir ryžto“, – sakė jis.

Be prizinių vietų Lietuvos ir Latvijos slidinėjimo čempionatuose Edvinui iki šiol vienas iš reikšmingiausių laimėjimų buvo 6 vieta Latvijoje vykusiose tarptautinėse varžybose klasikiniu stiliumi.

Paklaustas ar pastarosios „skystos“ žiemos Lietuvoje neatgrasė nuo slidinėjimo, E. Šimonutis tik nusijuokė: „Vasaromis slides pakeičiame riedslidėmis. Principas tas pats, tad turime ką veikti ir vasarą“.

Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje besimokantis 16-metis nesiskundžia ir papildomomis valandomis prie knygų grįžus iš treniruočių stovyklų – mokytojai supranta, kad vaikinas sportuoja ir garsina Lietuvą, tad bendrą kalbą rasti pavyksta.

Prabilęs apie siekius Europos olimpiniame jaunimo žiemos festivalyje, Edvinas surimtėjo: „Čia gal pats rimčiausias mano gyvenimo startas. Su treneriu kalbėjomės, kad gerai būtų aplenkti daugiau nei pusę dalyvių“.

E. Šimonutis savo svajones ir ateitį sieja su slidinėjimu – darys viską, kad savo slides perkeltų ir į pagrindines žiemos olimpines žaidynes.

IMG 20190130 2

***

Į Bosniją ir Hercegoviną iš Lietuvos vyks keturi slidininkai, keturi biatlonininkai, du kalnų slidinėjimo, po vieną – dailiojo čiuožimo ir snieglenčių sporto atstovą.

Olimpiniame jaunimo žiemos festivalyje vyks 8 disciplinų varžybos, jose rungsis apie 1500 sportininkų iš 50 Europos valstybių.

1984 metais Sarajeve vyko žiemos olimpinės žaidynės, jose aukso medalį biatlono estafetės varžybose iškovojo lietuvis Algimantas Šalna.

Šaltinis: www.ltok.lt