Suomijoje prasideda Pasaulio slidinėjimo čempionatas

Šimtmečio čempionatas. Taip šiemet Suomijos nepriklausomybės šimtmetį švenčiantys suomiai vadina trečiadienį Lahtyje prasidėsiantį Pasaulio slidinėjimo čempionatą. Daugiau nei 700 sportininkų iš 60 šalių per 12 dienų truksiantį čempionatą kovos dėl 21 medalių komplektų, o į 35 tūkstančius žiūrovų talpinančią areną jau parduota daugiau nei 150 000 bilietų.Lietuvos Nacionalinė Slidinėjimo Asociacija www.lnsaski.lt nuotrauka.

Lahtis – dažniausiai Pasaulio slidinėjimo čempionatus priimantis miestas. Svarbiausios slidinėjimo varžybos šia vyks jau rekordinį, septintą kartą. Pirmą kartą čempionatas šiame pietų Suomijos mieste įvyko dar 1926 metais.

Pasaulio slidinėjimo čempionate varžomasi slidinėjimo, šuolių nuo tramplino ir šiaurės dvikovės (slidinėjimo ir šuolių nuo tramplino) disciplinose.

Čempionate dalyvaus ir gausi Lietuvos slidinėjimo rinktinė: varžybose startuos 2 merginos ir 9 vaikinai.

Čempionatas prasidės trečiadienį kvalifikacinėmis varžybomis, kuriose startuos iki čempionato kvalifikacinio normatyvo neįveikę sportininkai. Moterys varžysis 5 kilometrų, o vyrai – 10 kilometrų klasikiniu stiliumi rungtyje.

Kvalifikacinėse varžybose dėl teisės varžytis pagrindinėse čempionato rungtyse varžysis Martyna Biliūnaitė, Marija Kaznačenko, Ąžuolas Bajoravičius, Deimantas Kliševičius, Deividas Kliševičius ir Mantas Strolia.

Anksčiau teisę varžytis pagrindinėse čempionato varžybose užsitikrino Modestas Vaičiulis, Stepan Terentjev, Tautvydas Strolia ir Lukas Jakeliūnas.

Lietuvos rinktinės trenerė Kazimiera Strolienė: „Lietuvos rinktinės pajėgumą vertiname realistiškai – nekovosime dėl medalių ar labai aukštų vietų. Svarbu, kad sportininkai čempionato metu parodytų geriausius sezono rezultatus.

Nors sezono eigoje buvo daug nenumatytų aplinkybių, dėl kurių keitėsi ir pasirengimo stovyklų, ir varžybų programa, visgi čempionatui pasirengėme neblogai.

Prieš pat čempionatą dalis komandos dalyvavo Pasaulio taurės etape Pietų Korėjoje, kur kitąmet vyks žiemos Olimpinės žaidynės, kita dalis varžėsi universiadoje Kazachstane. Panašu, kad varginančios kelionės, didelis laiko juostų skirtumas, aklimatizacija ir re-aklimatizacija grįžus komandai neišėjo į naudą. Įprastai prieš svarbiausius sezono startus darome stovyklas kur nors kalnuose, kur sudėliojami paskutiniai pasiruošimo akcentai. Ar jų šiemet pritrūks, pamatysime jau netrukus.“

Ketvirtadienį Lietuvos vyrai startuos sprinto laisvu stiliumi varžybose, šeštadienį – skiatlono rungtyje, sekmadienį – komandiniame sprinte, o kitą trečiadienį – 15 kilometrų laisvu stiliumi rungtyje.

Ar į pagrindines čempionato varžybas pateks Lietuvos moterų komandos narės paaiškės po kvalifikacinių varžybų.

Varžybų puslapis – www.lahti2017.fi