Suomijoje – Lietuvos kalnų slidininkų triumfas

oskaro_triumfas

O.Karlavičiaus triumfas.

Piuhės kalnų kurorte Suomijoje surengtas trečiasis, finalinis Baltijos taurės varžybų etapas. Jame atverstas naujas puslapis Lietuvos kalnų slidinėjimo istorijoje.

Vienuolikmetis vilnietis Oskaras Karlavičius triumfavo amžiaus grupėje iki 12 metų, pranokęs daugiau nei keturias dešimtis konkurentų iš Latvijos, Estijos,  Baltarusijos, Rusijos, Čekijos, Turkijos, Australijos. Iš viso per tris etapus šioje grupėje startavo 45 jaunieji kalnų slidininkai.
Vos vieną konkurentę į priekį praleido ir Smiltė Bieliūnaitė, merginų iki 14 m. Baltijos taurės galutinėje įskaitoje iškovojusi antrąją vietą. 19-ąją vietą tarp 32 šios grupės dalyvių užėmė Dorotėja Juknevičiūtė, nedalyvavusi paskutiniame etape Suomijoje. Smiltė ir Dorotėja kovo pradžioje tapo Lietuvos suaugusiųjų čempionėmis.
Ir šios merginos, ir O.Karlavičius yra klubo „Alpių aidas“ nariai. Sportininkus treniruoja Anžela Aleksandravičienė, kuriai talkina jos vyras  Vytautas Aleksandravičius.
„Gera trenerė ir užsispyrimas, ryžtas kovoti iki galo“, – tokį savo sūnaus pergalės receptą įvardijo Oskaro tėvas verslininkas Linas Karlavičius.
Būdamas septynerių ant slidžių atsistojęs O.Karlavičius kelerius metus kalnų slidinėjimą derino su tenisu. Dabar liko tik viena sporto šaka. „Oskaras penktadienį važiuoja į Druskininkus ir ten „Snow Arenoje“ treniruojasi tris dienas po du kartus. Ir taip – kiekvieną savaitę. Per atostogas jis keliauja į treniruočių stovyklas. Raginti sportuoti  Oskaro tikrai nereikia, gal tik mokytis. Nors sūnaus pažymių vidurkis – 9,5“, – pasakojo L.Karlavičius.
Būtent Druskininkuose pernai lapkritį prasidėjo O.Karlavičiaus žygis į Baltijos taurės viršūnę. „Snow Arenoje“ vykusiame pirmame varžybų etape vienuolikmetis per dvi dienas slalomo rungtyje iškovojo pirmąją ir antrąją vietą.  Antrajame etape Siguldoje (Latvijoje), kuriame jaunieji sportininkai lenktyniavo didžiojo slalomo trasoje, O.Karlavičius buvo ketvirtas ir aštuntas.
Finalinis etapas Piuhėje vilniečiui prasidėjo nesėkmingai. „Super-G“rungtyje jis nefinišavo. O dvikovėje – „Super-G“ ir slalomas – O.Karlavičius slalomo trasoje buvo tarp greičiausiųjų, tačiau distancijos pabaigoje padarė klaidą ir buvo diskvalifikuotas.Tuo metu absoliučioje įskaitoje Lietuvos kalnų slidininkas buvo aštuntas. Atrodė, kad viskas prarasta. Bet sėkmingi pasirodymai didžiojo slalomo (septintoji vieta) ir slalomo (antroji vieta) trasose padėjo O.Karlavičiui tapti Baltijos taurės laimėtoju.  Galutinėje rikiuotėje Oskaras surinko 378 taškus ir vos dviem taškais aplenkė Rusijos sportininką Dmitrijų Rybakovą.
Visą sezoną stabilūs buvo ir S.Bieliūnaitės rezultatai. Druskininkuose – antroji ir dvyliktoji vietos, Siguldoje – du bronzos medaliai. Piuhėje lietuvė dar du kartus finišavo trečia –„Super-G“ ir didžiajame slalome, o slalome buvo ketvirta. Per sezoną  ji surinko 392 taškus ir tik paskutinėse lenktynėse į priekį praleido nugalėtoja tapusią rusę Anastasiją Koroliovą – 425 taškai.
Iki šiol Baltijos taurės varžybose ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio buvo užkopęs tik vėliau olimpiečiu tapęs Rokas Zaveckas. Bet jis pergales iškovojo tada, kai Baltijos taurės varžybos nebuvo išskaidytos į etapus – vykdavo kartą per metus Suomijoje.
Sportininkų sutikimas Vilniaus oro uoste

Sportininkų sutikimas Vilniaus oro uoste

„Oskaro ir Smiltės sėkmė rodo, kad kalnų slidininkus galima išauginti ir Lietuvoje. Aplenkti latvius, estus, rusus tokio amžiaus grupėse yra didelis pasiekimas. Tačiau liūdna, kad valstybė į kalnų slidinėjimą,jo perspektyvas visai nekreipia demėsio. Ypač į vaikų sportą. O juk nuo jų prasideda kelias į olimpines žaidynes.  Mes turime puikias galimybes ugdyti kalnų slidininkus Druskininkų „Snow Arenoje“, bendradarbiaujamesu italais. Sporto pasaulyje nebelikę sienų. Nesvarbu, yra tavo šalyje kalnai, ar ne, gali pasiekti labai daug.Tai jau įrodė vengrai , britai ir kitų šalių atstovai, apie kurių patekimą tarp pasaulio taurės lyderių dar prieš kelerius metus nebuvo net kalbos. Bet jie pasiekė elitą. Ir mes galime tai padaryti. Reikia tik sudaryti sąlygas.Bet kol kas sporto valdininkų požiūris yra toks, kad vaikų sportas žlunga,užsidaro net didžiųjų sporto šakų mokyklos“,-teigė Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas Paulius Augūnas.
11701002_968439733245329_2106403982363828810_o
Baltijos taurės jaunimo varžybose šiemet iš viso klasifikuota 10 lietuvių.
Merginų iki 12 m. grupės galutinėje įskaitoje 35-ąją vietą užėmė Augustė Janulionytė, tarp šio amžiaus vaikinų be O.Karlavičiaus dar startavo Povilas Lenkutis (16-oji vieta), Augustas Vanagaitis (37). Vaikinų iki 14 m. varžybose 20-tas buvo Kristijonas Merkys. Tarp merginų iki 16 metų 29-ąją vietą užėmė Urtė Januškevičiūtė, tarp vaikinų 21-oji vieta atiteko Radvilui Janulioniui, 31-oji – jo pusbroliui Matui Janulioniui.
Suaugusieji dar tęsia Baltijos taurės varžybas. Jos Piuhėje finišuos sekmadienį. Sėkmingai lemiamą etapą pradėjo šių metų Lilehamerio jaunimo olimpinių žaidynių dalyvė Eglė Augustaitytė. Kovo 15-ąją 17 metų sulaukusi „Alpių aido“ sportininkė gimtadienio išvakarėse iškovojo bronzos medalį „Super-G“ rungtyje. Jaunimo (iki  18 m.) grupėje lietuvei atiteko sidabras. Ketvirta bendroje įskaitoje ir antra tarp bendraamžių E.Augustaitytė finišavo dvikovėje.