Suomijoje įvyko Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionatas ir Baltijos taurės etapo varžybos

Kovo 16-26 dienomis Suomijoje, Pyhos miestelyje, vyko Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionatas ir galutinis Baltijos taurės varžybų etapas. Elito grupių varžybos buvo įtrauktos į Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) kalendorių, tad sportininkai varžėsi ir dėl FIS taškų.

Įspūdinga konkurencija buvo elito grupės varžybose, kur startavo ir abu geriausi šiuo metu Lietuvos kalnų slidininkai, kovojantys dėl teisės atstovauti mūsų šaliai kitų metų Pjongčango olimpinėse žaidynėse – Andrejus Drukarovas ir Rokas Zaveckas. Taip pat čia varžėsi Vilius Aleksandravičius, Giedrius Zaveckas, o tarp moterų lenktyniavo olimpietė Ieva Januškevičiūtė ir Eglė Augustaitytė.

Į elito grupės varžybas pajėgius sportininkus labiausiai viliojo Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) statusas, leidžiantis pelnyti FIS taškus – vieną svarbiausių rodiklių kovojant dėl vietų savo šalių rinktinėse, olimpinėse žaidynėse ir geresnių starto pozicijų tarptautinėse varžybose.

Tad etapas Pyhoje sutraukė įspūdingą būrį sportininkų – daugiau nei 100 vyrų ir per pusšimtį moterų, tarp jų ir ne kartą bandžiusių jėgas olimpinėse žaidynėse, pasaulio čempionate, Pasaulio ir Europos taurės varžybose, kitose aukščiausio lygio lenktynėse.

Elito grupės sportininkai varžėsi dvejose slalomo lenktynėse ir didžiojo slalomo trasoje.

Pirmose slalomo varžybose iš Lietuvos sportininkių aukščiausiai pakilo I.Januškevičiūtė (18 vieta), o E.Augustaitytė finišavo 22-a. Tarp vyrų A.Drukarovas užėmė 28-ąją vietą, G.Zaveckas – 32-ąją. R.Zaveckui ir V.Aleksandravičiui nepavyko baigti distancijos.

Antrose slalomo lenktynėse E.Augustaitytė buvo 30-ta, I.Januškevičiūtė finišo nepasiekė. Iš Lietuvos vyrų abu kartus sėkmingai trasą įveikė tik R.Zaveckas, užėmęs 29-ąją vietą.

Didžiajame slalome I.Januškevičiūtė buvo 23-ia, E.Augustaitytė – 31-a. Mūsų šalies vyrai išsirikiavo taip: 48-as – A.Drukarovas, 51-as – R.Zaveckas, 65-as – V.Aleksandravičius, 68-as G.Zaveckas.

Elito grupės kalnų slidininkai rungėsi ir paralelinio slalomo rungtyje. Tarp vyrų atrankoje 41-ąją vietą užėmė A.Drukarovas, o kitiems mūsų šalies atstovams finišuoti nepavyko.

Moterų lenktynėse E.Augustaitytė finišo nepasiekė atrankoje, o I.Januškevičiūtė buvo 29-ta ir pateko į atkrintamąsias varžybas, tačiau suklupo jau pirmame jų etape ir pasidalijo 17-32 vietomis.

Baltijos taurės absoliučiais nugalėtojais tapo latviai Liene Bondare ir Kristapas Zvejniekas, nors Piuhėje nei vienam jų nepavyko patekti į greičiausiųjų trejetą.

Po Baltijos taurės varžybų Pyhoje surengtos dar kelios FIS lenktynės. Vyrų slalome 41-as buvo A.Drukarovas, o , R.Zaveckui, G.Zaveckui ir V.Aleksandravičiui distancijos įveikti nepavyko.

Moterų slalomo trasoje 29-ąją vietą užėmė I.Januškevičiūtė, E.Augustaitytė nefinišavo. Antradienį didžiajame slalome iš lietuvių startavo tik I.Januškevičiūtė, bet ji finišo nepasiekė.

Istorinis lietuvės triumfas

14-metė Smiltė Bieliūnaitė iš Laplandijos parsivežė trofėjų, kurio iki šiol neturėjo nei viena Lietuvos kalnų slidininkė – Baltijos taurę.

Pernai galutinėje Baltijos taurės varžybų įskaitoje amžiaus grupės iki 14 m. vicečempione tapusi S.Bieliūnaitė šį sezoną jau šovė į pačią viršūnę, nors dabar jai jau teko varžytis grupėje iki 16 m. Iki šiol nei vienai mūsų šalies atstovei merginų ar moterų varžybose nebuvo pavykę laimėti Baltijos taurės.
S.Bieliūnaitės triumfas Baltijos taurės varžybose.
Praėjusiais metais į Lietuvą taip pat atkeliavo Baltijos taurė – ją iškovojo tada amžiaus grupėje iki 12 m. lenktyniavęs Oskaras Karlavičius. Jam žingsnis į vyresniųjų grupę nebuvo toks sėkmingas, kaip komandos draugei – vilnietis grupėje iki 14 m. šiemet buvo šeštas.
Šiemet iš viso buvo surengti trys Baltijos taurės varžybų etapai. Pirmas vyko lapkritį Druskininkuose, antras – vasarį Siguldoje (Latvija), o finalinis praėjusį savaitgalį finišavo už speigračio esančioje Pyhoje (Suomija). Būtent jame ir paaiškėjo galutinė visų amžiaus grupių įskaita.
Be to, Lietuvos, Latvijos ir Estijos kalnų slidininkams varžybos Pyhoje buvo ir šių šalių čempionatai. Tada savo amžiaus grupėse geriausiai pasirodę kiekvienos iš trijų Baltijos valstybių sportininkų tapo savo šalių čempionais ir prizininkais.
Per tris etapus Baltijos taurės varžybose dalyvavo ne tik Lietuvos, Latvijos, Estijos atstovai, bet ir Baltarusijos, Rusijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Slovakijos, Italijos, Lenkijos, JAV, Kanados, Rumunijos, Olandijos, Graikijos, Ispanijos, Liuksemburgo kalnų slidininkai.

Lietuvos čempionato rezultatai

Vaikai, jauniai ir jaunimas:

„Super-G“

Merginos. Iki 12 m: 1. Liepa Karlonaitė. Iki 14 m: 1. Gabija Šinkūnaitė. Iki 16 m: 1. Smiltė Bieliūnaitė; Dorotėja Juknevičiūtė nefinišavo.
Vaikinai. Iki 12 m: 1. Medas Dobelinskas, 2. Povilas Lenkutis. Iki 14 m: 1. Oskaras Karlavičius, 2. Kristijnas Merkys, 3. Jokūbas Lapienis.

Dvikovė („Super-G“ ir slalomas)

Merginos. Iki 12 m: L.Karlonaitė nefinišavo. Iki 14 m: 1. G.Šinkūnaitė. Iki 16 m: 1. S.Bieliūnaitė, 2. D.Juknevičūtė.
Vaikinai. Iki 12 m: 1. M.Dobelinskas; P.Lenkutis nefinišavo. Iki 14 m: 1. O.Karlavičius, 2. J.Lapienis; K.Merkys nefinišavo.

Slalomas

Merginos. Iki 12 m: L.Karlonaitė nefinišavo. Iki 14 m: 1. G.Šinkūnaitė. Iki 16 m: 1. S.Bieliūnaitė, 2. D.Juknevičiūtė.
Vaikinai. Iki 12 m: 1. P.Lenkutis, 2. M. Dobelinskas. Iki 14 m: 1. O. Karlavičius, 2. J.Lapienis; K.Merkys nefinišavo.

Didysis slalomas

Merginos. Iki 12 m: 1. L.Karlonaitė. Iki 14 m: 1. G.Šinkūnaitė. Iki 16 m: 1. S.Bieliūnaitė, 2. D.Juknevičiūtė.
Vaikinai. Iki 12 m: 1. P.Lenkutis; M.Dobelinskas nefinišavo. Iki 14 m.: 1. K.Merkys, 2. O.Karlavičius, 3. J.Lapienis.

Vyrų „Masters“ grupė

Slalomas. 1. Vytautas Lapienis.
Didysis slalomas. 1. V.Lapienis.

Elitas

Slalomas

Moterys. 1. Ieva Januškevičiūtė, 2. Eglė Augustaitytė.
Vyrai. 1. Andrejus Drukarovas, 2. Giedrius Zaveckas; Rokas Zaveckas ir Vilius Aleksandravičius nefinišavo.

Didysis slalomas

Moterys. 1. I.Januškevičiūtė, 2. E.Augustaitytė.
Vyrai. 1. A.Drukarovas, 2. R.Zaveckas, 3. V.Aleksandravičius, 4. G.Zaveckas.

Slalomas

Moterys. 1. E.Augustaitytė; I.Januškevičiūtė nefinišavo.
Vyrai. 1. R.Zaveckas; A.Drukarovas, V.Aleksandravičius ir G.Zaveckas nefinišavo.