„Snow Areną“ atrado ir olimpinis čempionas

italija rinktineItalijos vyrų nacionalinė rinktinė „Snow Arenoje“ treniruosis keturias dienas.  Tituluočiausias iš šešių Italijos kalnų slidininkų – Vankuverio olimpinių žaidynių čempionas Giulano Razzoli. Patrickas Thaleris tarp geriausių slalomo meistrų pasaulyje yra šeštas, Stefano Grossas užima 13-ąją, Giordano Ronzi – 38-ąją vietą, taip pat treniruojasi Christianas Deville ir Riccardo Tonetti. 

Šiuos atletus atlydėjo visas būrys aukščiausio lygio trenerių – Costazza Stefano, Deldio Simone, Weissas Angelo, fizioterapeutai, aptarnaujantis personalas. 

Tokio lygio sportininkai, pasak „Snow arenos“ instruktoriaus Artūro Bikulčio, Druskininkų arenoje treniruojasi pirmą kartą. O kelią jiems į „Snow Areną“ nutiesė praėjusiais metais čia pratybas rengusi Italijos moterų kalnų slidinėjimo slalomo rungties rinktinė. „Taip pat šiemet čia treniravosi keletas Italijos klubų, taip jie ir sužinojo apie mus“, – pasakojo instruktorius.  

Geriausia Lietuvos kalnų slidininkė Ieva Januškevičiūtė taip pat treniruojasi ITalijos klube – Nicola Paulono vadovaujamojetarptautinėje komandoje, kurioje be lietuvės – latviai, gruzinai, ukrainiečiai ir kt. „Nicola dirba dideliame Italijos kalnų slidinėjimo centre „Kronplatz Racing Center“, treniruoja tarptautinę profesionalų komandą.  Dauguma šios komandos narių, tarp jų ir Ieva, dalyvavo olimpinėse žaidynėse. Šie sportininikai pas mus ruošėsi olimpinėms žaidynėms Sočyje. Treneris bendrauja su Italijos kalnų slidinėjimo specialistais ir federacija. Pernai jis padėjo mums pagaminti profesionaliems sportininkams skirtą trasą, vėliau atvyko čia su savo sportininkais treniruotis“, – pasakojo A.Bikulčius.

Slalomo meistrams „Snow arenoje“ paruošta itin kietos dangos trasa. Pernai lietuviai trasą įrenginėjo padedami italų ir vokiečių specialistų. Šįkart ji įrengta su Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos ir Latvijos kalnų slidinėjimo asociacijos pagalba. „Mums trasas padeda ruošti Latvijos rinktinės treneris, kuris semiasi patirties dirbdamas su Amerikos komanda. Taip turime galutinį produktą – trasą, kuria lieka patenkintos pasaulinio lygio žvaigždės“, – aiškino A.Bikulčius. 

Paruošti ledinę trasą, pasak instruktoriaus, yra ir nepigu, reikia ir tam tikrų žinių bei nuolatinės priežiūros. „Tokia kokybė, kokią turime dabar, atėjo su laiku. Tą trasą ruošėme kokius keturis penkis kartus ir šįkart padarėme geriausiai. Sniego struktūra keičiasi: iš pradžių sniegas būna šviežias, po to jis sensta ir išgauti iš jo tai, ką dabar išgavome, pakankamai sudėtinga“, – teigė kalnų slidinėjimo instruktorius.Tokia danga daroma vandens pagalba su tam tikromis priemonėmis: liejant vandenį į sniegą naudojami specialūs vamzdžiai. Ši trasa yra skirta sportininkams. Ja, pasak instruktoriaus, taip pat gali leistis aukštesnio lygio mėgėjai. 

Būtent tokioje ledinėje trasoje ir treniruojasi slalomo meistrai. „Slalomo rungties specifika ta, kad ji pakankamai trumpa. Tad slalomo varžyboms, skirtingai nei kitoms kalnų slidinėjimo rungtims, galima rengtis uždarose arenose. Tą daro dauguma pasaulinio lygio komandų. Italijos rinktinės treneris sakė, kad jie mažiausiai dukart per metus važiuoja treniruotis į uždaras arenas“, – pasakojo A.Bikulčius.  

Po pirmosios treniruotes italai Druskininkuose buvo patenkinti. „Sportininkai nežinojo, kur jie važiuoja – jie nežinojo nei Lietuvos, nei Druskininkų. Bet atvykę čia tikrai maloniai nustebo. Prieš mėnesį treniravosi panašioje arenoje Olandijoje. Pasak jų, pas mus įdomiau treniruotis, geresnė trasos kokybė. Po pirmosios treniruotės italai buvo labai patenkinti – trasos būkle, servisu, gyvenimu viešbuty, sporto sale, pačiais Druskininkais“, – Italijos rinktinės sportininkų įspūdžiais dalijosi Lietuvos specialistas. 

Kartu su italais treniravosi ir Lietuvos sportininkė I.Januškevičiūtė. „Kalbėjau su Ieva po treniruotės,  jai tai buvo didžiulė patirtis. Jaudulys buvo didesnis negu startuojant varžybose, bet buvo labai įdomu“, – Ievos nuotaikas perteikė instruktorius. Kartu su Italijos rinktine tuo pačiu metu treniruojasi ir latviai – į Druskininkus atvyko  vyrų ir moterų rinktinės su savo lyderiais Kristapu Zvejnieku ir Lelde Gasuna. „Jie labai patenkinti, kad turi galimybę treniruotis kartus su italais, be abejo, patenkinti trasa, lyderiai džiaugiasi, kad kaskart atvykę arenoje randa vis geresnę kokybę“, – teigė A.Bikulčius.

Šiuo metu arenoje treniruojasi daug kitų sportinikų – Lietuvos kalnų slidinėjimo klubai, nacionalinė Turkijos snieglečių rinktinė, keli rusų, latvių, lenkų klubai. „Visiems yra į ką pasižiūrėti, nes Lietuvoje tokio lygio sportininkų dar nėra buvę. Jeigu lygintume su krepšiniu, tai būtų tas pats, kaip NBA komandos vizitas“, – lygino slidinėjimo specialistas.

Lapkričio pradžioje „Snow Arenoje“ vyks aukščiausio lygio kada nors mūsų šalyje rengtos varžybos – Baltijos taurės pirmasis etapas.

Informacija pateikta iš www.sportas.info