Snieglentininkas Aras Arlauskas Pietų Amerikoje ruošiasi artėjančiam sezonui

WP_20150819_063

Aras Arlauskas starte, pirmas iš kairės

Aras Arlauskas kartu su savo treneriu Remigijumi Arlausku rugpjūčio 13-rugsėjo 4 dienomis Pietų Amerikoje dalyvauja treniruočių stovykloje bei tarptautinėse slidinėjimo federacijos (FIS) snieglenčių kroso (SBX) varžybose. Nors kitame žemyne, kaip ir Lietuvoje dar vasara, kalnuose sniego netrūksta. Lietuvis, adaptavęsis visiškai kitoje laiko juostoje, bando išmokyti pietiečius tarti žodį – Lietuva.

Treniruočių stovyklos metu kalbiname trenerį Remigijų Arlauską, sportininką Arą Arlauską.

WP_20150816_039

Treneris Remigijus Arlauskas

– Treneri, kokie pagrindiniai tikslai viešint Pietų Amerikoje?

Pietų Amerikoje vyksiančioje stovykloje pagrindinis tikslas – kuo labiau patobulėti specialiose SBX trasose, kurių šiuo metu Europoje nėra. Tokia praktika dažna visose Europos šalyse. Daugelis valstybių vasaros pabaigoje vyksta į Naująją Zelandiją, Australiją, Čilę ar Argentiną ir ten praleidžia mėnesį ar daugiau treniruodamiesi. Žiemą, Europoje SBX trasų nėra daug, jos paruošiamos tik konkrečioms varžyboms, todėl sportininkai aukščiausio lygio trasose treniruojasi tik likus 1 dienai iki varžybų. Kadangi tokios treniruočių stovyklos ir dalyvavimo varžybose kaštai nemaži, sportininkų nesusirenka daug. Todėl Aras, dažnu atveju patenka į finalinius čiuožimus. Tai labai gerai, išbandant savo tiek psichologinį, tiek fizinį pasiruošimą. Svarbu, kad stovyklos metu mes netik treniruojamės, bet ir dalyvaujam FIS varžybose, kuriose sportininkui yra skiriami FIS (reitingo) taškai. Kadangi konkurentų nėra labai daug, galime iškovoti pakankamai aukštus taškus, ko pasakoje labai sustipriname savo galimybes startuoti Pasaulio jaunimo olimpinėse žaidynėse Lillehameryje, Norvegijoje. Išvykdami čia iškėlėme tikslus ne tiks sportininkui, bet nusistačiau juos ir sau. Man pačiam tai gera patirtis, tiek bendraujant su kitais treneriais, tiek stebint jų sportininkų čiuožimo techniką, treniruočių procesą. Manau kai ką galėsiu pritaikyti ir dirbdamas su Aru.

WP_20150819_133

Aras Arlauskas trasoje, pirmas iš dešinės

– Arai, kaip praėjo adaptacija? Visgi 6 val. laiko skirtumas, ryškus klimato pasikeitimas…

Adaptacija nebuvo sunki, aišku ryte dažnai prabusdavau 5-6 valandą, bet dabar jaučiuosi pakankamai gerai. Orai nėra labai šalti, vienos varžybos dėl lietaus net buvo atidėtos, bet visa kita kol kas einasi sklandžiai.

– Kaip vertini Kontinentinės taurės varžybas?

Varžybos suorganizuotos tikrai gerai. Trasa nebuvo sudėtinga, konkurentai irgi nebuvo patys stipriausi todėl ir pavyko užimti 21 vietą bei iškovoti geriausius karjeroje FIS taškus. Bet tai tik pradžia, šį rezultatą tikrai gerinsim.

– Liko nedaug laiko iki stovyklos pabaigos, kokios treniruotės dar laukia, kur planuoji startuoti?

Dar laukia 2 Kontinentinės taurės etapo startai Čilėje. Jie vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 1 dienomis. Iki jų kolkas dirbu SBX trasoje. Kokius taškus iškovosiu ten – palaukim ir pamatysim.

Treneri, kur ir kada planuojami pirmieji startai grįžus į Lietuvą?

Europos taurė, bus lyg sezono atidarymas mūsų žemyne. Varžybos vyks lapkričio pabaigoje, Austrijoje. Iki to laiko, labai tikiuosi, kad Suomijoje bus organizuojama treniruočių stovykla, kur norėtume sudalyvauti. Pernai ši stovykla buvo vykdoma lapkričio viduryje. Tokiu pat metu ir Druskininkuose įsikūrusi Snow Arena planuoja organizuoti SBX varžybas.