Slidinėjimo sezonas prasidėjo Norvegijoje

Spalio 15 dieną, stipriausi Lietuvos slidininkai lėktuvu iš Vilniaus išvyko į Norvegiją, Sjusjeno miestelį, esantį netoli Lilehamerio, kur praėjusią žiemą vyko Žiemos jaunimo olimpinės žaidynės. Treneriai, dar dieną prieš mikroautobusu išvykę į šią stovyklą, sportininkų laukė oro uoste, kur kartu su jais pajudėjo į naująją treniruočių vietą.sjusjen2

Sjusjenas mūsų delegaciją  pasitiko su puikiai paruoštomis trasomis, dėl to čia treniruotis vieniems netenka. Kartu su Lietuvos slidininkais šiame Norvegijos miestelyje kartu pluša ir kitų šalių tiek slidinėjimo, tiek biatlono rinktinių atstovai. Ypatingai žema apgyvendinimo bei slidinėjimo trasos nuomos kaina vilioja daugelį, tačiau kokybė vis viena išlaikoma aukščiausio lygio. Be pernykščio sniego, kuris yra naudojamas slidinėjimo trasoms paruošti, čia lengvai snyguriuoja, taigi trasos truputį pasidengia ir nauju, šviežiu sniegu.

1

Lietuvos slidinėjimo rinktinės nariai spalio 31 dieną lėktuvu sugrįš atgal į Vilnių ir jau lapkričio 5-ąją pajudės į mėnesio trukmės treniruočių stovyklą Švedijoje, Suomijoje, Austrijoje. Šios stovyklos metu mūsų šalies atstovai pradės pasirodymus Pasaulio taurės etapuose bei pasinaudos Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) suteikiama nemokama galimybe pasitreniruoti Lahti slidinėjimo bazėje. Tokių treniruočių vertė siekia net 2 000 Eur, ir tai FIS suteikia visiškai nemokamai. Šiame Suomijos didžiausiame slidinėjimo centre 2017 m. vasario 21 – kovo 5 dienomis bus surengtas jau septintas Pasaulio čempionatas.