Puikus lietuvių pasirodymas mažųjų tautų slidinėjimo taurėje

2020 m. sausio 11-12 dienomis, Zlatibor slidinėjimo kurorte Serbijoje vyko Mažųjų tautų (SES) slidinėjimo taurės varžybos, kur tarp dalyvių iš 10 skirtingų šalių varžėsi ir komanda iš lietuvos.

Likus dviem dienom iki varžybų pradžios 4 sportininkai ir 1 komandos vadovas iš Lietuvos atvyko į varžybų vietą. Lietuvių komandą sudarė: Tautvydas Strolia, Paulius Januškevičius, Martyna Biliūnaitė, Fausta Repečkaitė ir komandos vadovas Marijus Rindzevičius.

Išbandę varžybų trasas, sausio 11 dieną sportininkai varžėsi 5 ir 10 kilometrų distancijose laisvuoju stiliumi. Geriausiai iš lietuvių sekėsi Tautvydui Stroliai, kuris iškovojo pirmą vietą ir buvo visai netoli ties asmeniniu FIS taškų rekordu, Paulius Januškevičius buvo 12-as. Merginų tarpe Martyna Biliūnaitė užėmė 6-ą, o Fausta Repečkaitė 8-ą vietą.

 

Sausio 12 dieną sportininkai varžėsi sprinto laisvuoju stiliumi rungtyje, kuri lietuviams buvo taip pat sėkminga. Vyrų įskaitoje Tautvydas Strolia tapo nugalėtoju, o Paulius Januškevičius iškovojo trečią vietą. Moterų grupėje Martyna Biliūnaitė laimėjo trečią vietą, o Fausta Repečkaitė buvo aštunta.

Kadangi sąlygos treniruotėms bei varžyboms Lietuvoje bei Latvijoje dėl nepakankamo sniego kiekio yra sunkios, visa komanda keletą dienų treniruosis Serbijoje ir sausio 15-17 dienomis pratęs FIS varžybų sezoną Zlatibor slidinėjimo trasose.