Prasideda U23 jaunimo pasaulio slidinėjimo čempionatas

Ryt, vasario 22 dieną, Rumunijoje prasideda jaunimo iki 23 metų ir jaunių pasaulio slidinėjimo čempionatas, kuris tęsis iki vasario 28, o sportininkai čia varžysis įvairaus stiliaus slidinėjimo rungtyse. Lietuvai šiame čempionate atstovaus 4 sportininkai: Marija Kaznačenko, Deividas Kliševičius, Tautvydas Strolia ir Stepan Terentjev.

Tautvydas Strolia slidinėjimo trasoje

Tautvydas Strolia slidinėjimo trasoje

Jaunimo iki 23 metų (U23) pasaulio čempionate šiemet startuos Tautvydas Strolia ir pasaulio slidinėjimo čempionate debiutuosianti Marija Kaznačenko, kuri šiais metais Lietuvai atstovauja nebe biatlono, o slidinėjimo varžybose.

„Šį sezoną aš jauciuosi gerai. Kadangi šis sezonas yra pirmasis, kai Lietuvai atstovauju ne biatlono,o slidinėjimo varžybose, rezultatus vertinu gerai ir pasiruošimas šioms, svarbiausioms varžyboms, vyko sklandžiai. Žinoma, man dar trūksta patirties slystant klasikiniu stiliumi, tačiau aš daug dirbu ir tikiu, kad jau greitai klasikiniu stiliumi slysiu kaip tikra slidininkė (šypsosi). Pasaulio jaunimo čempionatas man yra pagrindinės sezono varžybos ir trasoje aš kovosiu iki galo dėl kekvienos sekundės vardan aukštesnio rezultato“ – teigia šiais metais slidinėjimo sporte debiutuojanti visaginietė Marija Kaznačenko.

Stepan Terentjev slidinėjimo trasoje

Stepan Terentjev slidinėjimo trasoje

Jaunių iki 20 metų pasaulio slidinėjimo čepionate šiemet debiutuoja ir ignalinietis Deividas Kliševičius, kurio demonstruojami rezultatai šį sezoną nustebino ne viena konkurentą, o šiame čempionate sportininkas tikisi parodyti tai, ko pasiekė sunkiomis treniruotėmis tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Kitas Lietuvos komandos narys Stepan Terenjev pasaulio jaunių čempionatuose kasmet Lietuvai atstovauja nuo 2012 metų. Šiemet Stepan pasaulio čempionatui ruošėsi Bulgarijoje ir su nekantrumu laukia pirmųjų startų.

„Sąlygos Bulgarijoje labai geros, sniego labai daug, tačiau tuo pačiu ir labai šilta – iki 15 laipsnių šilumos. Manau jog galiu teigti, kad pasiruosimas vyko pagal planą ir tolygiai. Šiemet varžybose mane džiugina stabilumas, pagerinau savo poziciją tarptautiniame (FIS) reitinge. Artėjant čempionatui nuotaikos labai geros, nekantriai laukiu startų. Tai yra pagrindinis sezono startas ir, žinoma, stengsiuosi ir kovosiu dėl kuo aukštesnės vietos varžybų rezultatų protokoluose.“ – Teigia jaunių rinktinės lyderis Stepan Terentjev

Šiuo metu Rumunijoje tvyro pavasariški orai, o sniegas ant slidinėjimo trasų sparčiai nyksta. Organizatoriai sniegą varžybų trasai veža iš  aukštikalnių ir tikisi, jog varžybas pavyks suorganizuoti taip, kaip buvo planuota.

Informaciją apie varžybas ir jų rezultatus rasite FIS puslapyje>>