Po ilgos pertraukos į žaidynes patekęs Mantas Strolia taikosi net į penkias rungtis

Po aštuonerių metų pertraukos į olimpinių žaidynių trasas grįžtantis Mantas Strolia Pjongčange, ko gero, turės plušėti daugiausiai iš visos devynių lietuvių atletų delegacijos. 31 metų slidininkas startuos net penkiose distancijose: 30 km skiatlone, sprinto ir sprinto estafetės bei asmeninėse 15 km lenktynėse laisvu stiliumi ir 50 km distancijoje klasika.

Tiesa, norint pelnyti teisę startuoti ilgiausioje 50 km distancijoje Mantui dar reikėjo pakovoti dėl Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) reitingo taškų. Kol jo komandos nariai praėjusį savaitgalį Dresdeno miesto centre varžėsi pasaulio taurėje ant dirbtinio sniego, Mantas startavo Vokietijos taurės varžybose Oberhofe.

31-erių metų Lietuvos slidininkui pavyko įvykdyti kvalifikacinį barjerą ir bendro starto lenktynėms. Už trijų savaičių Pietų Korėjoje prasidėsiančiose žiemos olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus ir Modestas Vaičiulis. Kartu su Mantu jie pečius surems su pajėgiausiais planetos slidininkais ir komandinėje sprinto estafetės rungtyje, kur 2010-ais metais Vankuverio olimpinėse žaidynėse liko 18-ti.

„Šiaip esu sprinteris, tad olimpiadoje iš šių distancijų daugiausiai ir tikiuosi. Ištvermei reikėtų dar specifiškai ruoštis. Komandinis sprintas su Modestu tikrai daug vilčių teikia“, – sakė M.Strolia, pridūręs, kad minimalus planas yra pagerinti 2010 metų Vankuverio žaidynių rezultatą.

„Dabar abu esame kur kas aukštesniame lygyje. Prieš aštuonerius metus mūsų pasirengimui buvo labiau akcentuojamas greitis – iki trijų minučių maksimalaus darbo“, – apie savo debiutą Vankuverio olimpiadoje prisiminė M.Strolia, kai jam buvo 23-eji, o komandos draugui – vos 20 metų: „Tačiau per 8 metus kiti taip pat patobulėjo. Belieka tikėtis, kad mes tobulėjame greičiau, nei likęs pasaulis.“

M.Strolia bus pirmasis Lietuvos slidininkas, kuris stos prie starto linijos olimpinėse žaidynėse – vasario 11 dieną jo laukia 30 km skiatlono rungtis.

Prie Lietuvos slidininkų rinktinės Pjongčango olimpinėse žaidynėse taip pat prisijungs ir Marija Kaznačenko. Vienintelę kvotą Lietuvos moterims iškovojusi slidininkė iki 2015-tų metų priklausė Lietuvos biatlonininkų rinktinei. Tačiau prieš keletą metų nusprendė realizuoti save slidinėjime ir prisijungė prie Lietuvos nacionalinės slidinėjimo komandos. Pjongčango olimpinėse žaidynėse debiutuosianti slidininkė startuos sprinto rungtyje ir 10 km klasika.

Likus mažiau nei mėnesiui iki Pjongčango žiemos olimpinių Lietuvos slidininkai treniruosis Austrijos aukštikalnėse. Čia sausio 27-28 dienomis slidininkai paskutinį kartą pasitikrins savo jėgas pasaulio taurės etape.
Žiemos olimpinės žaidynės Pietų Korėjoje vyks vasario 9-25 dienomis.

Šaltinis: www.15min.lt