Pjongčange padarė tai, ko nepavyko Sočyje

„Dabar mano emocijos tikrai geresnės, nei prieš ketverius metus“, – prisipažino 54-ąją vietą didžiojo slalomo rungtyje užėmusi I.Januškevičiūtė. Pjongčango olimpinės žaidynės – jau antrosios Ievos Januškevičiūtės karjeroje.

Bet tik šiandien jai pavyko tai, ko kalnų slidininkė nepadarė 2014 m. Sočyje – pasiekti galutinį rungties finišą. Todėl po jo sportininkė lengviau atsiduso: „Pagaliau“.
LTeam nuotrauka.
Iš pirmadienio atkeltose didžiojo slalomo lenktynėse 23 m. I.Januškevičiūtė sėkmingai įveikė abu didžiojo slalomo nusileidimus ir užėmė 54-ąją vietą tarp 58 finišavusių sportininkių. Dar 21 slidininkė trasos nesugebėjo įveikti.
„Po pirmo nusileidimo emocijos nebuvo labai geros. Antruoju esu labiau patenkinta. Gal ne tiek technika, kiek nusiteikimu. Susitvarkiau su mintimis ir nuo kalno leidausi ryžtingiau. Prieš pirmą nusileidimą buvo daugiau įtampos. Atrodytų, visos varžybos panašios. Šios gal kiek techniškai sudėtingesnės. Nors, lyginant su pasaulio čempionatu, didelio skirtumo nėra. Bet po praėjusių olimpinių žaidynių buvo įvairių minčių“ – neslėpė geriausia Lietuvos kalnų slidininkė.
Pirmame nusileidime lietuvė užėmė 62-ąją vietą, nuo greičiausiai pirmą trasą įveikusios italės Manuelos Moelgg atsilikusi 15,76 sek. Šiai Italijos sportininkei nepavyko išsaugoti pirmosios pozicijos – galutinėje įskaitoje ji užėmė aštuntąją vietą.  Beje, I.Januškevičiūtė ir M.Moelgg ne kartą treniravosi kartu – ši italė kilusi iš Kronplaco, kuriame įsikūręs lietuvės atstovaujamas tarptautinis kalnų slidinėjimo klubas.
Olimpine čempione tapo vieną rungties favoričių amerikietė Mikaela Shiffrin (dviejų nusileidimų suma – 2 min. 20,02 sek.). Sidabrą iškovojo norvegė Ragnhild Mowinckel (atsiliko 0,39 sek.), bronzą – italė Federica Brignone (0,46 sek.). I.Januškevičiūtė nuo lyderės atsiliko 27 sek. Antajame nusileidime lietuvės rezultatas tarp visų dalyvių buvo 53-ias.
„Abiejų nusileidimų trasos buvo skirtingos. Pirma – uždaresnė, o antroje reikėjo labiau paleisti slides, todėl šis nusileidimas buvo kiek greitesnis. Bet abi buvo tikrai varginančios“, – teigė I.Januškevičiūtė, pasidžiaugusi gera šlaito danga.
Iš tribūnų varžybas stebėjo pirmoji I.Januškevičiūtės trenerė, JAV lietuvė Jennifer Virskus, specialiai dėl savo buvusios auklėtinės pasirodymo atskridusi į Pietų Korėją. Ji buvo atvykusi ir į Sočio olimpiadą.
„Puiku, kai šalia yra žmogus, kurį pažįsti tiek metų. Mūsų santykiai dabar daugiau ne kaip sportininkės ir trenerės, bet kaip draugių“, – paaiškino I.Januškevičiūtė.
Jau penktadienį jai vėl teks sugrįžti į tą patį šlaitą – čia vyks slalomo rungties varžybos.
„Slalome jaučiuosi tvirčiau, didysis slalomas man labiau permaininga rungtis, kartais gerai sekasi, kartais nelabai – priklauso nuo trasos, dangos. O slalome jaučiuosi geriau. Nors kartais būna – geriau jautiesi, bet prasčiau gaunasi“, – kalbėjo sportininkė. Pernelyg rizikuoti antroji rungtyje ji nesirengia: „Būtų smagu sau leisti tokį malonumą. Bet kvailos rizikos nemėgstu. Tačiau stengsiuosi važiuoti ties savo galimybių riba.“
Iškart po finišo I.Januškevičiūtė nupasakojo savo dienotvarkę iki rytojaus starto: „Grįšiu į kaimelį, pavalgysiu, eisiu pamiegoti, po to – į sporto salę.  Tada pavakarieniausiu ir vėl miegot. Nes penktą rytoj jau reikės keltis.“
Tiesa, netrukus planus teko kiek pakoreguoti – prieš kelionę į olimpinį kaimelį lietuvei dar teko užsukti į dopingo kontrolę – po kiekvienų lenktynių tikrinamos ne tik lyderės, bet ir kelios burtų keliu atrenkamos sportininkės.
Šaltinis: www.sportas.info