Sėkmingi pirmieji tarptautiniai startai riedslidžių sezone

Dėl šių metų pavasarį prasidėjusios pandemijos didelė dalis sporto renginių liko neįvykdyti, o slidinininkai pasiruošimą naujam sezonui sutelkė gimtojoje šalyje. Siekdami įvertinti pasiruošimą vasaros metu, Lietuvos slidininkai išvyko į treniruočių stovyklas bei pirmąsias varžybas kaimyninėse valstybėse.

Rugpjūčio 18 dieną dalis komandos pasiruošimą varžyboms pradėjo Otepėje, kur rugpjūčio 21-23 dienomis vyks Pasaulio suaugusiųjų bei jaunimo riedslidžių taurės etapo varžybos. Dalyvių laukia dinamiška sprinto klasikiniu stiliumi, bendro starto Tartu mieste bei 10/15 kilometrų distancijos rungtys. Lietuvos garbę šiose varžybose gina  5 vyrai (Tautvydas Strolia, Paulius Januškevičius, Jaunius Drūsys, Edvinas Šimonutis, Nerijus Dikas) bei 1 mergina (Eglė Savickaitė).

Sprinti rungties varžybų finaliniuose važiavimuose lietuviai varžėsi dėl aukštų vietų, tačiau podiumo pasiekti nepavyko. Vyrų grupėje geriausiai pasirodė Paulius Januškevičius, užimdamas 10 vietą, Jaunius Drūsys buvo 12-as, o Tautvydas Strolia 14-as.

Jaunimo vaikinų grupėje Edvinas Šimonutis užėmė 5 vietą, o Nerijus Dikas liko 15-as. Jaunimo merginų grupėje Eglė Savickaitė rezultatų įskaitoje buvo 11-a.

Antrąją varžybų dieną dalyviams teko įveikti 27 kilometrų bendro starto distanciją laisvuoju stiliumi Tartu mieste. Vyrų grupėje Jaunius Drūsys ir Tautvydas Strolia atitinkamai užėmė 11 ir 12 vietas. Jaunimo grupėje vienintelis iš lietuvių Edvinas Šimonutis užėmė 8-ą vietą.

Trečiąją varžybų dieną pirmąjį taurės etapą sėkmingai užbaigė Edvinas Šimonutis, jaunimo grupėje, 15 kilometrų distancijoje klasikiniu stiliumi iškovojęs 3-ią vietą. Nerijus Dikas toje amžiaus grupėje užėmė 19-ą vietą. Vyrų grupėje Paulius Januškevičius buvo 15-as, o Eglė Savickaitė tarp jaunimo merginų liko 10-a.

Antrasis Pasaulio riedslidžių taurės etapas rugsėjo 28-30 dienomis vyko Latvijoje, Madonos slidinėjimo centre.

Pirmąją varžybų dieną sportininkai varžėsi 200 m. sprinto į kalną rungtyje. Suaugusiųjų bei jaunimo vaikinų grupėse mūsų tautiečiams nedaug trūko iki prizinių vietų: Paulius Januškevičius ir Jaunius Drūsys atitinkamai dalinosi 4-a ir 5-a vietas, Edvinas Šimonutis buvo 4-as, o Nerijus Dikas liko 9-oje vietoje. Vienintelė mergina Eglė Savickaitė iškovojo 5-ą vietą.

Antrosios dienos varžybų starte dalyviai stojo į bendro starto distanciją laisvuoju stiliumi. Po sėkmingų pirmos dienos startų varžybos Madonos miesto gatvėse lietuviams atnešė nemažai iššūkių. Tiek jaunimo vaikinų grupėje, tiek vyrų grupėje Edvinas Šimonutis ir Paulius Januškevičius rezultatų protokole buvo 7-oje vietoje.

Sėkmingai varžybų savaitgalį vainikavo 10 ir 15 kilomentrų distancijos klasikiniu stiliumi. Merginų jaunimo grupėje Eglė Savickaitė iškovojo 5-ą vietą. Vyrų grupėje Jaunius Drūsys ir Paulius Januškevičius dalinosi 5-a ir 6-a vietomis. Pirmąjame Pasaulio riedslidžių taurės etape sėkmingai startavęs Edvinas Šimonutis paskutinę varžybų dieną visos distancijos metu kovojo dėl 1-3 vietų, tačiau paskutiniai distancijos kilometrai pareikalavo daug jėgų ir jaunasis lietuvis iškovojo bronzinį medalį.

Po šių varžybų Lietuvos rinktinių nariai grįžta į gimtinę, kur pratęs pasiruošimą artėjančiam žiemos sezonui ir rugsėjo 12-13 dienomis Ignalinoje tarpusavyje varžysis Lietuvos vasaros slidinėjimo čempionate.