Pirmą kartą Pietų Korėjoje surengtoje pasaulio taurėje lietuvis 41-as

Vasario 3-5 dienomis, Pietų Korėjoje, Pjongčange vyksta pirmą kartą šioje šalyje organizuojamas Pasaulio slidinėjimo taurės etapas. Pietų Korėja apskritai vos 3-ia šalis Azijoje organizuojanti tokį renginį. Anksčiau savo organizacinius gebėjimus tikrino Kinija bei Japonija. Be viso to, šis renginys į Aziją grįžo net po 10 metų pertraukos. Išbandyti savo jėgas bei apžiūrėti olimpinių trasų čia atvyko ir 2 lietuviai.mod

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Penktadienį, prie starto linijos varžytis sprinto trasoje klasikiniu stiliumi stojo Tautvydas Strolia ir Modestas Vaičiulis. Pastarajam tai ketvirtasis pasaulio taurės etapas šį sezoną. Aukštoje, 24-oje pozicijoje startavęs Modestas po kvalifikacijos liko 41-as (3:47,59). 51-ą vietą iškovojo Tautvydas Strolia (3:59,97). Finale ryškiausiai spindėjo rusai: pirmają vietą užėmė Gleb Retivykh, antrasis buvo norvegas Fossli Sondre Turvoll, trečiasis, vėlgi rusas Andrey Parfenov. Tiesa jis tik viena šimtąja aplenkė kanadietį Len Valjes. Moterų tarpe stipriai nuo varžovių atitrūko bei pirmąją vietą užėmė slovakė Anamarija Lampic, antra buvo norvegė Silje Oeyre Slind, trečia – amerikietė Ida Sargent.


Pyeonchange esantis Alpensia resort kalnų kurortas, vykdyti pasaulio taurei, pasirinktas ne šiaip sau. 2018 metais čia vyks Žiemos olimpinės žaidynės. Jau įprasta, kad prieš svarbiausius sporto renginius (Olimpines žaidynes ar Pasaulio čempionatą) organizatoriai savo jėgas išbando rengdami Pasaulio taurės etapą. Toks renginys susilaukia ir išskirtinio dėmesio. Čia atvyko tarptautinės slidinėjimo federacijos atsakingoji sekretorė Sarah Lewis, slidinėjimo komiteto vadovai. Renginio metu sportininkus stebi net 27 operatorių kameros, o transliacija matoma tiesiogiai per Eurosport kanalų grupę. Pirmosios dienos starto išvakarėse tarptautinės slidinėjimo federacijos paskirti teisėjai gyrė organizacinį komitetą, nors ir svarstoma dėl sprinto trasos koregavimo prieš Žiemos olimpines žaidynes. Modestas Vaičiulis – Lietuvos rinktinės lyderis dėl ligos praleidęs Sočio olimpines žaidynes, lygindamas trasą su 2010 m. Vankuverio žaidynėmis prisimena: „Vankuveryje trasa buvo ne tokia sunki. Šioje trasoje yra 2 ilgi ir statūs pakilimai, o nusileidimai su gana aštriais posūkiais. Ne veltui tarp besivaržančių ketvirtfinalyje bei pusfinalyje atskiruose etapuose griuvo net 3 vyrai“.

Šeštadienį lietuviams laisva diena, mat kiti sportininkai varžysis duatlono rungtyje (15 km. laisvu bei 15 km. klasikiniu stiliumi). Sekmadienį mūsiškių laukia komandinio sprinto rungtis.