Pasibaigė pasaulio kalnų slidinėjimo čempionatas

Viena dešimtoji sekundės dalis. Tiek Rokui Zaveckui pritrūko iki ribos, kurią peržengęs jis būtų dalyvavęs pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato Sankt Morice slalomo rungties finalo antrajame nusileidime.

R.Zaveckas.

20-metis lietuvis, pirmojo nusileidimo trasą įveikęs per 53,20 sek., vos 0,10 sek. atsiliko nuo 60-ąją vietą užėmusio serbo Marko Stevovičiaus. O būtent 60 sportininkų pateko į antrą nusileidimą. Galutinėje įskaitoje R.Zaveckui atiteko 48-oji vieta, nes 12 slidininkų pasitraukė iš varžybų antrą kartą įveikdami trasą.
„Labai gaila, kad Rokas nepateko į antrąjį nusileidimą. Bet pasirodymu esame patenkinti. Rokas važiavo tikrai gerai. Prieš startą svarstėme nutarėme rizikuoti ir tai pasiteisino. Pirmame nusileidime nuo lyderio Marcelio Hirscherio mūsiškis atsiliko 6,77 sek. Mums tai geras rezultatas. 2015 m. čempionate Amerikoje, kur Rokas slalome buvo 38-tas, per vieną važiavimą čempionui jis nusileido apie 10 sek.“, – aiškino Lietuvos rinktinės vadovas, R.Zavecko tėvas Giedrius Zaveckas.
Slalomo pasaulio čempiono titulą Sankt Morice iškovojo austras M.Hirscheris (dviejų nusileidimų laiko suma  – 1 min. 34,75 sek.). Sidabras atiteko dar vienam Austrijos atstovui Manueliui Felleriui (atsiliko 0,68 sek.), bronza – vokiečiui Felixui Neureutheriui (0,93 sek.).
Galutinėje įskaitoje 67-oji vieta atiteko atrankos varžybose 44-uoju finišavusiam Viliui Aleksandravičiui. Finale startavo 100 sportininkų, o 21-erių lietuvį pakylėjo tai, kad 45 finalininkai neįveikė distancijos. Didžiojo slalomo varžybose Vilius nepasiekė finišo. „Džiaugiuosi, kad Vilius pagaliau peržengė savotišką psichologinę ribą ir sėkmingai finišavo svarbiausiose varžybose“, – teigė G.Zaveckas.
Aukščiausiai iš Lietuvos kalnų slidininkų Sankt Morice pakilo pasaulio čempionato debiutantas 17-metis Andrejus Drukarovas. Jis didžiojo slalomo varžybose atrankoje buvo 36-as, o finale pateko į antrą nusileidimą ir galutinėje įskaitoje užėmė 43-iąją vietą. Slalomo atrankoje jis nefinišavo. R.Zaveckas, nors nepateko į finalą, didžiajame slalome užėmė 67-ąją vietą. Atrankoje jis buvo 42-as.
„Didžiojo slalomo varžybose Andrejus labai gerai važiavo abu kartus, padarė viską, ką galėjo“, – tikino G.Zaveckas.
Debiutu pasaulio čempionate džiaugėsi ir A.Drukarovas: „Niekada iki šiol nebuvau pasaulio čempionate, nežinojau, ko laukti. Esu labai patenkintas, kad patekau į antrą nusileidimą didžiajame slalome. Antroje trasoje per rūką beveik nieko nesimatė, tad esu laimingas, kad pasiekiau finišą. Gaila, kad slalomo atrankoje slidė nukrito. Bet bendrai tai yra geras startas. Dabar reikės dar daugiau treniruotis ir gerinti sportinę formą.“
Vienintelė moterų varžybose startavusi Lietuvos atstovė 22-ejų Ieva Januškevičiūtė didžiojo slalomo finale buvo 62-a, o slalomo rungtyje nepasiekė finišo nei atrankoje, nei finale, į kurį pateko dėl pakankamai aukšto reitingo.
A.Drukarovo ir R.Zavecko šį sezoną laukia dar vienos labai aukšto lygio varžybos – kovo 6-14 d. Švedijoje vyksiantis pasaulio jaunimo čempionatas. Jame rengiasi dalyvauti ir 17-metė Eglė Augustaitytė. Iškart po to stipriausi Lietuvos kalnų slidininkai rinksis į Suomiją, kur kartu su Baltijos taurės finalinėmis varžybomis bus surengtas ir mūsų šalies čempionatas.

Šaltinis. www.sportas.info