Pakeliui į pasaulio čempionatą – rekordai

Olimpietis Rokas Zaveckas įsibėgėja. Pakeliui į Švedijoje šią savaitę startuojantį pasaulio jaunimo (iki 21 m.) čempionatą 20-metis vilnietis dalyvavo trejose varžybose Suomijoje ir jose pasiekė asmeninį rekordą ir vieną geriausių rezultatų šalies kalnų slidinėjimo istorijoje.
Suomijos jaunimo čempionate 20-ąją vietą tarp 62 dalyvių slalome užėmęs lietuvis gavo 52,77 Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taško. Šie taškai, skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio ir kelis kitus duomenis, yra vienas svarbiausių rodiklių olimpinėje atrankoje, taip pat daug lemia siekiant gauti geresnę starto poziciją tarptautinėse varžybose.
Šio sezono Lietuvos rekordas priklauso 17 metų Andrejui Drukarovui, FIS varžybose Italijoje vasario 10 d. slalomo rungtyje pelniusiam 51,04 taško. Absoliutus Lietuvos rekordininkas yra JAV lietuvis Linas Vaitkus. 1997 m. jis slalomo milžino rungtyje gavo 43,86 taško. Geriausias L.Vaitkaus pasiekimas slalome – 50,17 FIS taško.
Taip pat Suomijoje vyko ir dvejos FIS varžybos. Vienose R.Zaveckas buvo 8-tas tarp 54 sportininkų (58,28 FIS taško), o kitose – 17-tas tarp 58 dalyvių (57,15).

R.Zaveckas pagerino asmeninį rekordą.

Geriausius savo rezultatus Suomijoje pasiekė irgi tose pačiose slalomo varžybose startavusi 17-metė Eglė Augustaitytė. FIS varžybose ji buvo 11-ta (31 dalyvė; 101,38 FIS taško) ir 19-ta (34; 102,88). Suomijos jaunimo čempionate Lietuvos sportininkė liko 18-ta (35; 112,66). Iki šiol geriausias vilnietės pasiekimas buvo 104,9 FIS taško.
Tiesiai iš Suomijos R.Zaveckas ir E.Augustaitytė iškeliavo į Švediją, kur prasideda pasaulio jaunimo čempionatas. Jis baigsis kovo 14 d. Po šių varžybų kalnų slidininkai vėl grįš į Suomiją – čia vyks Lietuvos čempionatas.

FIS lenktynėse lietuviai dalyvavo ir savaitgalį Latvijoje, kur vyko šios šalies taurės antrasis etapas.
Slalomo rungtyje pirmose lenktynėse Karolis Janulionis finišavo penktas (100,63 FIS taško), o Vilius Aleksandravičius – septintas (118,40) tarp 16 dalyvių. Antrose lenktynėse K.Janulioniui nepavyko baigti trasos, o V.Aleksandravičius buvo šeštas (119,93).
Baltijos taurės varžybose Siguldoje vyko ir vaikų, jaunučių, jaunių, elito bei „Masters“ grupių lenktynės. Vyko ne tik slalomo, bet ir didžiojo slalomo rungtys.

Vaikų, jaunių ir jaunučių didžiajame slalome trečiąją vietą amžiaus grupėje iki 14 m. užėmė Oskaras Karlavičius, dešimtas buvo Kristijonas Merkys, 15-tas – Nojus Žukas. Grupėje iki 12 m. 11-tas finišavo Povilas Lenkutis. Tarp merginų iki 14 m. aštunta buvo Gabija Šinkūnaitė, grupėje iki 16 m. dešimtąją vietą užėmė Smiltė Bieliūnaitė, 15-ąją – Dorotėja Juknevičiūtė.
Aukščiausiai iš lietuvių didžiojo slalomo varžybose pakilo „Masters“ grupėje antrąją vietą iškovojęs Jurgis Janulionis. Jį 0,5 sek. pranoko latvis Kristapas Bergmanis. Devintas finišavo Saulius Ivanauskas, 13-tas – Aistis Domkus.

Vaikų, jaunučių ir jaunių slalomo varžybose sužibėjo Lietuvos merginos. Vyriausioje grupėje pirmąją vietą iškovojo S.Bieliūnaitė, antrąją – D.Juknevičiūtė. G.Šinkūnaitė tarp savo bendraamžių buvo aštunta. Vaikinų iki 14 m. grupėje K.Merkys buvo ketvirtas, N.Žukas – 13-tas, O.Karlavičius nefinišavo. Jauniausiųjų sportininkų lenktynėse šeštąją vietą užėmė P.Lenkutis.

„Masters“ grupė lenktyniavo dvejose slalomo varžybose. Pirmose antrąją vietą iškovojo J.Janulionis, penktas buvo Adomas Janulionis, šeštas – Saulius Ivanauskas, septintas – Aistis Domkus. Antrose lenktynėse J.Janulionis nefinišavo, S.Ivanauskas užėmė penktąją vietą, A.Janulionis – šeštąją, A.Domkus – septintąją.