Olimpiečiui atsirado rimtas konkurentas

Andrej Drukarov

Pirmakursiais studentais tapę olimpiečiai Rokas Zaveckas ir Ieva Januškevičiūtė šiemet daugiau dėmesio skiria treniruotėms, bet išbandė  jėgas ir tarptautinėse varžybose užsienyje.

Švedijoje startavęs R.Zaveckas pasiekė geriausią karjeros rezultatą slalomo rungtyje – sausio 16 d.  Skotlintene vykusiose varžybose 19-metis lietuvis užėmė 14-ąją vietą tarp 42 dalyvių ir surinko 61,03 Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taško. Tai – asmeninis slidininko rekordas. Sausio 13 d. Rokas buvo 11-tas tarp 42 atletų ir pelnė 65,25 taško. Dar dvejose varžybose R.Zaveckui nepavyko pasiekti finišo.
FIS taškai skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio, atsižvelgiama ir į dalyvių bendrą pajėgumą. Kuo geresnis rezultatas, tuo mažiau taškų. Šis rodiklis yra svarbus vykstant olimpinei atrankai, taip pat siekiant gauti kuo mažesnį starto numerį tarptautinėse varžybose.
Keturiose varžybose Čekijoje jėgas bandė I.Januškevičiūtė. Tačiau galutinį finišą pasiekė tik  kartą – sausio 23 d. slalomo rungtyje ji  užėmė 20-ąją vietą tarp 50 slidininkių. Už šį pasirodymą gauti 88,78 FIS taško patenka į geriausių 21 metų sportininkės rezultatų dešimtuką.
Jau dabar sėmingiausiu šį sezoną gali pavadinti 16-metis Andrejus Drukarovas, vasarį kartu su Egle Augustaityte atstovausiantis Lietuvai antrosiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse Lilehameryje.
Pirmą sezoną suaugusiųjų FIS varžybose lenktyniaujantis sportininkas augo Vilniuje, nuo devynerių metų gyveno Šveicarijoje, o 2013-aisiais pradėjo mokytis ir treniruotis Italijoje.
Vien sausį devyniose varžybose startavęs A.Drukarovas drąsiais gali vadinti save dabartiniu Lietuvos kalnų slidinėjimo lyderiu net trijose rungtyse – slalome milžine, „Super-G“ ir greitajame nusileidime. Vilniaus klubo „Snow Bees“ narys tik slalome pagal FIS taškus nusileidžia pastaruoju metu Lietuvoje lygių neturėjusiam R.Zaveckui ir neslepia, kad tarpusavio kova dėl kelialapio į 2018 m. Pjongčango olimpines žaidynes turėtų būti labai atkakli.

Sausio 20 d. A.Drukarovas pelnė 127,53 FIS taško greitajame nusileidime, o sausio 22 d. – 109,47 taško „Super-G“ rungtyje.   Šiose greituminėse rungtyse, kurių R.Zaveckas nekultivuoja, Lietuvos kalnų slidinėjimo istorijoje geresnių rezultatų yra pasiekęs tik 1998 m. Nagano olimpinių žaidynių dalyvis, JAV lietuvis Linas Vaitkus.

Tik karjerą jau baigę L.Vaitkus ir dvejose olimpinėse žaidynėse (2006 m. Turine, 2010 m. Vankuveryje) Lietuvos garbę gynęs Vitalijus Rumiancevas savo rezultatų sąrašuose yra užfiksavę geresnius pasirodymus nei A.Drukarovas ir slalome milžine. Andrejus  sausio 26 d. tarptautinėse varžybose Italijoje slalomo milžino lenktynėse finišavo 27-tas tarp 105 sportininkų ir surinko 74,48 FIS  taško.
Iš viso per devynias varžybas A.Drukarovas tik dvejose nepasiekė finišo.
Dabartinių lyderių artimiausiai pamainai sausis klostosi ne taip gerai. „Alpių Aido“ klubo nariai dalyvavo tradicinėse vaikų varžybose Čekijoje ir Slovakijoje, sutraukusiose jaunuosius kalnų slidininkus iš daugiau nei dešimties šalių.
Čekijoje lietuviams (Dorotėjai Juknevičiūtei, Kritijonui Merkiui ir Nikolajui Navitskui), lenktyniaujantiems amžiaus grupėje iki 14 m., nepavyko pasiekti slalomo rungties finišo. Slalomo milžino trasoje Smiltė Biliūnaitė buvo 16-ta, o D.Juknevičiūtė – 30-ta tarp 31 dalyvės. Vaikinų grupėje, kur varžėsi 30 sportininkų, K.Merkys buvo 27-tas, N.Navitskas – 28-tas.
Vratnoje (Slovakija) vykusiose varžybose  D.Juknevičiūtė slalome nefinišavo, o slalome milžine liko 32-a tarp 40 slidininkių. S.Bieliūnaitei nepavyko baigti abiejų rungčių. K.Merkys slalomo trasoje užėmė 26-ąją vietą, o slalomo milžino – 29-ąją tarp 44 dalyvių.
Nemažas būrys lietuvių praėjusį savaitgalį lenktyniavo Latvijos taurės etape Siguldoje. Čia mūsų šalies atstovai pelnė ir apdovanojimų.
Slalomo milžino rungtyje „Masters“ grupėje, kurioje varžosi 35 metų sulaukę sportininkai (14 dalyvių), antrąją vietą iškovojo Jurgis Janulionis. Dešimtas buvo Saulius Ivanauskas, dvyliktas – Aistis Domkus, tryliktas – Vytautas Lapienis. Adomas Janulionis nefinišavo. Toje pat trasoje, tik jaunimo grupėje, aštuntas (13 dalyvių) buvo Vilius Aleksandravičius. Jaunių lenktynėse amžiaus grupėje iki 14 metų (17 dalyvių) keturioliktas liko Jokūbas Lapienis, o grupėje iki 16 metų (16 dalyvių) šeštas buvo Radvilas Janulionis, tryliktas – Matas Janulionis, penkioliktas – Simonas Žilinskas.
Slalomo “Masters“ grupėje tarp dešimties startavusiųjų ketvirtąją vietą užėmė A.Janulionis, penktają – A.Domkus, šeštąją — V.Lapienis. J.Janulionis ir S.Ivanauskas varžybų nebaigė.  Jaunių lenktynėse J.Lapienis tarp šešiolikos bendraamžių buvo vienuoliktas, o grupėje iki 16 m. iš lietuvių finišavo tik aštuntąją vietą užėmęs S.Žilinskas. Matas ir Radvilas Janulioniai trasos neįveikė.
Latvijos taurės jaunimo ir elito grupės slalomo varžybose sportininkai kovojo ne tik dėl apdovanojimų,bet ir dėl FIS taškų. Tačiau nei V.Aleksandravičiui, nei Lietuvos čempionei Gretai Piliponytei finišuoti nepavyko.
Nemažai Lietuvos kalnų slidininkų planavo artimiausią savaitgalį praleisti Ignalinoje, kur buvo numatytos tradicinės draugijos „Žalgiris“ žaidynių varžybos. Tačiau dėl netinkamų oro sąlygų jos perkeltos į vasario 13-14 d.