Nuo telefonų ir kompiuterių ekranų vilios slidėmis ir snieglentėmis

„Atrask! Patirk! Mėgaukis!“Toks šūkis lydės 2021-2022 metų sezoną Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos (LNSA) rengiamą projektą „TARPTAUTINĖS SNIEGLENČIŲ FEDERACIJOS GENERALINĖ ASAMBLĖJA 2021, VILNIUS „VISI ANT SNIE-GO! „. Jo metu šią žiemą bus suorganizuoti du savaitės trukmės renginiai – „FIS pasaulinė sniego diena“ ir „Pasaulinė snieglenčių diena“. Be to, 2022 m. birželį Vilnuje planuojama surengti Tarptautinės snieglenčių federacijos (WSF) Generalinės asamblėjos sesiją.

Projekto „TARPTAUTINĖS SNIEGLENČIŲ FEDERACIJOS GENERALINĖ ASAMBLĖJA 2021, VILNIUS „VISI ANT SNIE-GO! „renginių tikslas – kuo daugiau vaikų, jaunimo, šeimų su vaikais sudominti žiemos sportu. Norime, kad jie atrastų sportines veiklas ant sniego – lygumų, kalnų slidinėjimą, snieglenčių sportą ir akrobatinį slidinėjimą, pajustų žiemos teikiamas galimybes smagiai pabūti su draugais ir linksma kompanija.

Pastebime, kad vis sunkiau pritraukti vaikus ir jaunimą ateiti į būrelius, užsiėmimus, užsiimti slidinėjimo ir snieglenčių sportu. Net miestuose ar rajonuose, kuriuose yra slidinėjimo centrai, sunku surinkti grupes vaikų treniruotėms. Pavyzdžiui Ignalinoje lygumų slidinėjimo treneriai patys važiuoja į aplinkinius kaimus ieškoti vaikų, norinčių treniruotis. Be to, slidinėjimo ir snieglenčių sportui reikia konkuruoti ne tik su kitomis sporto šakomis, bet ir su vis didėjančiu jaunimo pasinėrimu į išmaniųjų įrenginių ir kompiuterinių žaidimų pasaulį, visiškai apleidžiant fizinį aktyvumą. Todėl tikime, kad kviesdami vaikus ir moksleivius, mes būsime nugalėtojai šioje konkurencinėje aplinkoje, o vaikai ir jų tėvai bus laimingi. Mūsų projekto esmė – skatinti vaikų fizinį ir jaunimo aktyvumą“, – teigė projekto „ TARPTAUTINĖS SNIEGLENČIŲ FEDERACIJOS GENERALINĖ ASAMBLĖJA 2021, VILNIUS „VISI ANT SNIE-GO! “ vadovas, LNSA prezidentas Remigijus Arlauskas.

Vykdant projektą bus suformuotos vaikų ir jaunimo grupės iš tų, kurie niekada neslidinėjo kalnų slidėmis ir snieglentėmis. Projekto dalyviams bus suteikta galimybė išmokti taisyklingai ir saugiai leistis nuo kalnų.

„Skatindami vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą tuo pačiu dėl išaugusio slidinėjančiųjų skaičiaus turėsime daugiau galimybių atrasti naujus talentus, kurie galėtų tapti dabartinių šalies rinktinų pamaina“, – įsitikinęs R.Arlauskas.

„FIS pasaulinės sniego dienos“ ir „Pasaulinės snieglenčių dienos“ renginius planuojama vykdyti 2022 m. Druskininkų „Snow Arenoje“ ir Ignalinoje.

LNSA tikisi, kad prie šių renginių prisijungs darželiai, mokyklos, gimnazijos. Ir jų įgyta patirtis “TARPTAUTINĖS SNIEGLENČIŲ FEDERACIJOS GENERALINĖ ASAMBLĖJA 2021, VILNIUS „VISI ANT SNIE-GO! “ projekte paskatins fizinio lavinimo pamokas žiemos metu vykdyti lauke, o tuose miestuose ar rajonuose, kuriuose yra žiemos sporto centrai, rengti slidinėjimo ir snieglenčių sporto pratybas, kurios prisidėtų prie grūdinimosi ir sveikos gyvensenos.

Anot R.Arlausko, svarbios organizacinio darbo patirties bus galima įgyti ir WSF Generalinės asamblėjos sesijoje Vilniuje, kur daug dėmesio bus skiriama į „Visi ant SNIE-GO!“ panašiems projektams, snieglenčių sporto populiarinimui.

„Profesionaliuoju snieglenčių sportu rūpinasi Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS). O WSF svarbiausia – sporto šakos plėtra, vaikų ir jaunimo pritraukimas, edukacija. Generalinės asamblėjos dalyviais bus skatinami pasidalinti savo patirtimi, gerąja praktika, tikimės sudominti užsienio šalių atstovus daugiau deleguoti savo sportininkų, klubų treniruotėms į Lietuvoje esančius unikalius slidinėjimo sporto infrastruktūros objektus, tokius kaip Lietuvos žiemos sporto centras Ignalinoje bei uždara „Snow Arena“ Druskininkuose. Pasaulyje vis akivaizdžiau matant klimato kaitos daromą įtaką, labai svarbi tema, kaip vystysime ateityje slidinėjimo ir snieglenčių sportą ne tik Lietuvoje, bet ir Skandinavijos bei Baltijos šalyse. Tai mums dar aktualiau, kadangi FIS mūsų šalį yra priskyrusi Skandinavijos regionui, todėl tikimės ne tik gauti patirties iš mūsų kaimynų, bet ir prisidėti prie šalių bendradarbiavimo slidinėjimo ir snieglenčių sporto srityje“, – paaiškino R.Arlauskas.

LNSA jau nuo 2011 m. įvairiuose Lietuvos žiemos sporto centruose organizuoja FIS pasaulinės sniego dienos renginius, taip pat turi patirties vykdant svarbius pasaulinių organizacijų susirinkimus: 2015 m. Vilniuje vyko SES (mažųjų slidinėjimo šalių) Generalinės asamblėjos sesija, tais pačiais metais surengtas FIS Lyderių seminaras, 2019 m. gegužę – Šiaurietiškojo slidinėjimo konferencija.

„Tikiu, kad WSF Generalinės asamblėjos sesijos surengimas prisidės prie mūsų organizacijos įvairių kompetencijų: tarptautinio bendradarbiavimo, tarptautinių renginių ir varžybų organizavimo, padės ateityje surengti dar didesnio mąsto tarptautines konferencijas. Esame numatę teikti paraišką Tarptautinei slidinėjimo federacijai Lietuvoje surengti FIS kalendoriaus konferenciją. Joje paprastai sulaukiama iki 600 dalyvių iš viso pasaulio“, – atskleidė LNSA vadovas.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.