Naujo sezono pradžia slidininkams

Olimpinis sezonas įsibegėja. Lietuvos slidininkai, tradiciškai, varžybinį sezoną pradėjo snieguotoje Suomijos šiaurėje. Kiek daugiau nei už 1500 kilometrų nuo Lietuvos, Olos miestelyje, lapkričio 10-12 dienomis, slidininkai varžėsi sprinto, 10 ir 15 kilometrų distancijose.

Pirmąją varžybų dieną sportininkai startavo sprinto klasikiniu stiliumi rungtyje. Moterų grupėje, 1,4 kilometrų ilgio trasoje, Lietuvos atstovė Marija Kaznačenko užtruko kiek mažiau nei 4 minutes ir iškovojo 62 vietą. Vyrų grupėje startavo trys Lietuvos atstovai. Tarp jų geriausiai pasirodė rinktinės lyderis Modestas Vaičiulis, tarp daugiau nei 120 dalyvių iškovojęs 39 vietą. Mantas Strolia ir Tautvydas Strolia atitinkamai užėmė 59 ir 78 vietas.

Šeštadienį, lapkričio 11-ąją, sportininkai varžėsi distancijoje klasikiniu stiliumi. Vyrų grupėje, Lietuvių tarpe greičiausią laiką užfiksavo Tautvydas Strolia, toliau rikiavosi Modestas Vaičiulis, Deividas Kliševičius ir Mantas Strolia.

Sėkmingiausiai susiklostė paskutinė varžybų diena. Moterims teko įveikti 10 kilometrų distanciją laisvuoju stiliumi. Aplenkusi trečdalį dalyvių, Marija Kaznačenko liko 62-a. Vyrų tarpe, Lietuvai atstovavo 6 sportininkai. Puikų rezultatą užfiksavo jaunasis rinktinės sportininkas Deividas Kliševičius, tarp 130 sportininkų iškovojęs 56 vietą bei pasiekęs asmeninį FIS taškų rekordą – 90.70! 68-oje vietoje liko Tautvydas Strolia, Lukas Jakeliūnas liko 93-ias, Modestas Vaičiulis ir Stepan Terentjev rikiavosi 99 ir 100 vietose, o į rinktinę po ilgos pertraukos sugrįžęs Mantas Strolia liko 120-as.

Įvykus pirmiesiems startams, jau už savaitės, lapkričio 17-19 dienomis, slidininkai varžysis kitose varžybose, Saariselka miestelyje.