Mūsiškėms nepavyko įveikti sprinto kvalifikacijos, M.Bjoergen laimėjo 30-ąjį medalį

bjoergenKetvirtadienį (vasario 19 d.) Švedijos mieste Faliune vykstančiame FIS Nordic pasaulio slidinėjimo čempionate moterys varžėsi sprinto varžybose klasikos stiliumi. Nė viena Lietuvos atstovė kvalifikacijos varžybose nepateko į geriausiųjų trisdešimtuką ir nepateko į kitą etapą.

1,4 km. distanciją, geriausiai tarp lietuvių pasirodžiusi Neda Bukovskytė, įveikė per 4:50.46 min. ir liko kvalifikacijoje 67-ta.  Kitos lietuvės pasirodė labai panašiai. Martyna Biliūnaitė (5:13.43) tarp lietuvių buvo antra ir užėmė 76-ą vietą. Silvija Adomonytė (5:14.67) ir Ugnė Kastanauskaitė (5:17.34) atitinkamai užėmė 77 ir 78 vietas tarp 93 sėkmingai finišavusių sportininkių. Viena švedė buvo diskvalifikuota jau ketvirtfinalio varžybose.

Finale sprinto rungtį laimėjo norvegė Marit Bjoergen, sprintą klasikiniu stiliumi įveikusi per 3:26.63. Norvegė kvalifikacijos varžybose buvo 6-ta (3:27.43), o antrajame pusfinalyje jau lyderiavo (3:28.86). Trečiajame ketvirtfinalyje (3:29.33) pirmavusi švedė Stina Nilsson finale antroji kirto finišo liniją ir atsiliko nuo lyderės vos 0.42 sek. (3:27.05). Sportininkė kvalifikacijos varžybose buvo vos 5-ta (3:26.08). Bronzos medalį iškovojo norvegė Maiken Caspersen Falla rezultatu finale 3:27.62 min. Sportininkė puikiai pasirodė kvalifikacijos varžybose – buvo antra (3:25.13), o ketvirtajame ketvirtfinalyje pirmavo (3:32.62). 34-erių metų nugalėtoja norvegė

M.Bjorgen šiuo laimėjimu atsinešė 30-ąjį medalį į savo laimėjimų įskaitą Pasaulio čempionatuose ir Olimpiadose. Norvegė iš viso net  6 kartus buvo iškovojusi Olimpinės čempionės titulą.

Šaltinis: sportas.lt