Motiejaus Morausko kelias link naujo rekordo

Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos snieglenčių rinktinės narys Motiejus Morauskas sausio 18 dieną pradėjo varžybinį turą po Prancūzijos ir Šveicarijos alpes, kurių metu pasiekė naują FIS taškų rekordą šalies snieglenčių sporto istorijoje.

Varžybos prasidėjo sausio 19-20 dienomis Font Romeu mieste Prancūzijoje, kur Motiejus varžėsi Big Air ir Slopestyle rungtyse. Pirmą varžybų dieną lietuvis užėmė 31-ą vietą, o antrą dieną liko 24-as.

Po pirmųjų varžybų iš viešbučio Prancūzijoje buvo pavogtos Motiejaus abejos varžybinės snieglentės, su kuriomis jis turėjo tęsti kovą už poros dienų vyksiančiose Europa Cup varžybose Vars mieste. Pasidalinus šia žinia socialinėje erdvėje, atsirado žmonių, kurie pagelbėjo atgabenti Motiejaus inventorių iš Lietuvos link Prancūzijos. Tačiau sausio 23-ios dienos varžybose lietuvis varžėsi su Italijos komandos paskolinta snieglente. Slopestyle rungtyje Motiejus liko 47-as iš 58-ių.

„Kiekvienas pažengęs snieglentinikas, kuris atlikinėja triukus ir naudojasi sniego parkuose įrengtomis figūromis žino, jog kiekviena lenta yra skirtinga ir prie kiekvienos reikia laiko priprasti. Europos taurės varžybų trasa yra itin aukšto lygio, tad Motiejui priprasti prie skolintos lentos daug laiko ir galimybių nebuvo, teko dalyvauti su tuo ką gavo“ – apie susiklosčiusią situaciją pasakojo Motiejaus treneris ir tėtis Artūras Morauskas.

Nepaisant trejų dienų, kupinų streso ir nežinomybės lietuvis sugebėjo pirmą kart varžybose atlikti FS 1080 mute grab triuką (trys pilnos 360 laipsnių rotacijos aplink savo ašį su lentos pagriebimu) ir teisėjų buvo įvertintas 67 balais iš 100 galimų. Motiejui pritrūko tik 5-ių taškų iki vietos finale, tačiau bendroje įskaitoje jis užėmė aukštą 25-ą vietą iš 58-ių dalyvių.

Po optimistiškai nuteikiančio pasirodymo sportininkas išvyko į Crans Montana miestelį Šveicarijoje, kur sausio 28-ą dieną Big Air rungtyje Motiejus Morauskas antru kvalifikaciniu rezultatu iš savo pogrupio (82,3 taškai iš 100), pateko į finalą bei iškovojo 9 vietą bendroje įskaitoje, gaudamas 46,4 FIS taškus. Toks rezultatas pasiektas pirmą kartą Lietuvos snieglenčių sporto istorijoje.

Po sėkmingų pasirodymų Europa Cup varžybose Motiejus toliau tęsia treniruočių procesą, kad galėtų toliau stebinti puikiais rezultatais.