M. Vaičiulis vėl gerino savo pasirodymą Pasaulio slidinėjimo taurėje

Modestas Vaičiulis_Donato Lazausko nuotrauka

Modestas Vaičiulis/Donato Lazausko nuotr.

Gruodžio 19-20 dienomis Italijoje, Toblacho mieste, vyko ketvirtasis Pasaulio slidinėjimo taurės etapas, kuriame startavo ir Lietuvos atstovas Modestas Vaičiulis. Sprinto distancijoje startavęs stipriausias Lietuvos slidininkas 1,3 kilometro distanciją įveikė per 2:35.46 sek., užėmė 53 vietą tarp 90 stipriausių pasaulio sportininkų bei iškovojo 54,05 Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taškus. M. Vaičiuliui iki vietos pirmame trisdešimtuke pritrūko 2,08 sekundės, o nuo nugalėtojo italas Federico Pellegrino jis atsiliko 6,7 sek. Antrąją vietą iškovojo amerikietis Hamilton Simeon (2:30.05), trečias liko Young Andrew iš Didžiosios Britanijos (2:30.81).

FIS taškai yra pagrindinis kriterijus objektyviai nustatantis sportininko pajėgumą slidininkų tarpe. Kuo FIS baudos taškų surenkama mažiau, tuo pajėgesnis sportininkas. 54,05 FIS taško yra geriausias lietuvio slidininko pasiektas rezultatas (vertinant FIS taškais) per pastaruosius 5 metus.

Praėjusį savaitgalį taip pat vyko Alpių regiono taurė, kurioje startavo net 10 Lietuvos sportininkų.

Gruodžio 18 dieną vykusiose sprinto distancijos varžybose geriausiai iš lietuvių pasirodė Stepan Terentjev, kuris čiuožęs vaikinų U20 grupėje, ketvirtfinalyje užėmė 14 vietą ir tik per plauką nepateko į pusfinalį. Moterų grupėje Marija Kaznačenko atkrintamosiose varžybose užėmė 31 vietą ir liko pirma, kuri į aštuntfinalius nebeprasibrovė.

Šeštadienį slidininkai startavo distancijoje laisvu stiliumi. Čia iš lietuvių vėl aukščiausią vietą užėmė Stepan Terenjev, kuris 10 kilometrų laisvo stiliaus varžybose U20 grupėje užėmė 20 vietą, Marija moterų grupėje finišavo 22 vietoje. Vyrų tarpe, 15 kilometrų trasoje Lietuvos atstovas Tautvydas Strolia nuo nugalėtojo Salvadori Giandomenico atsiliko 4:21.8 ir užėmė 61 vietą, Lukas Jakeliūnas iškovojo 69, o Jaunius Drūsys tarp 107 sportininkų liko 86-tas.

Paskutiniąją dieną slidininkai varžėsi varžybose klasikiniu stiliumi. U18 grupėje puikiai sunkią trasą įveikė Rokas Vaitkus ir iškovojo aukštą 15-ąją vietą, Ąžuolas Bajoravičius liko 28-as. Vyrų grupėje, per vasarą patobulėjęs bei šį sezoną kur kas aukštesnius rezultatus rodantis Tautvydas Strolia, stiprių konkurentų tarpe buvo 58-as, Jaunius Drūsys 76-as.