M. Vaičiulis pasiekė geriausią asmeninį rezultatą Pasaulio taurės etape, kiti slidininkai 10-ukuose tarptautinėse varžybose

12395117_1190640854299208_1150011241_nGruodžio 12-13 dienomis, Šveicarijoje, Davos mieste vyko trečiasis Pasaulio slidinėjimo taurės etapas. Sprinto rungtyje sekmadienį startavo ir Lietuvos atstovas Modestas Vaičiulis. Šių varžybų etapuose dalyvauja kone visi pajėgiausi pasaulio slidininkai, todėl konkurencija čia maksimaliai didelė bei iškovoti aukštus Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taškus čia tikrai nėra lengva. Visgi,  Lietuvos atletui pavyko sėkmingai susitvarkyti su jauduliu. Jis sudėtingoje ir daug staigių posūkių turinčioje distancijoje užėmė puikią, 52-ąją vietą (2:29.40) tarp beveik 100 startavusių dalyvių, taip iškovodamas 62,27 FIS taškus. Tai geriausias sportininko rezultatas karjeroje Pasaulio taurės etapuose.

Nugalėtojo titulas atiteko italui Federico Pellegrino (2:20.97), antrąjai ir trečiąjai vietai nustatyti prireikė fotofinišo. Visgi, Baptiste Gros iš Prancūzijos pirmiau kirto finišo liniją, nuo nugalėtojo atsilikdamas 0.27 sek., o Sondre Fossli liko trečias (2:21:29).

Tuo pačiu metu Slovakijoje vyko kasmetinės Alpių taurės varžybos. Šeštadienį 4 lietuviai varžėsi sprinto distancijoje. Vos šio sezono pradžioje iš biatlono į slidinėjimo sportą perėjusi Marija Kaznačenko užėmė 7-ąją vietą. Finale nugalėjo lenkė Marcela Marcisz. Vyrų grupėje geriausiai sekėsi Tautvydui Stroliai. Jis užėmė 14-ąją vietą. Jaunius Drūsys finišavo 27-as, o Ąžuolas Bajoravičius 59-oje vietoje. Stpriausias šioje distancijoje buvo čekas Jan Barton.

Sekmadienį, 5 kilometrų distancijoje klasikiniu stiliumi Marija Kaznačenko,  53.1 sek. atsilikusi nuo vėl nugalėtoja tapusios lenkės Marcela Marcisz (15:54.3), užėmė aukštą 5-ąją vietą. Vyrų tarpe, 10 km. trasoje 7-ąją vietą iškovojo Tautvydas Strolia (28:16.1), kuris nuo nugalėjusio slovako Andrej Segec atsiliko 1:09.4 sek. Jaunasis Ąžuolas Bajoravičius užėmė 33-ąją vietą (30:25.2), neužleisdamas nė vieno bendraamžio į priekį, o Jaunius Drūsys liko 41-as (30:58.0).

Gruodžio 18-20 dienomis slidininkų laukia svarbūs startai tarptautinėse varžybose Austrijoje, o Modesto dar vienas Pasaulio taurės etapas Italijoje.