Lillehammer 2016: Vasario 16-osios startai

Antradienį Lilehameryje vykstančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse sprinto šliuožiant klasikiniu stiliumi rungtyje startavo slidininkas Rokas Vaitkus, didžiojo slalomo trasoje varžėsi Eglė Augustaitytė, laisvąja programą pristatė ledo šokėjai Deividas Kizala ir Guostė Damulevičiūtė, snieglentininkas Aras Arlauskas kartu su mišria komanda varžėsi kroso trasoje.

R.Vaitkų nuo finalo skyrė mažiau nei sekundė

Slidinėjimo klasikiniu stiliumi 1,3 km sprinte varžėsi 44 sportininkai. R.Vaitkus bendroje įskaitoje užėmė 31-ąją vietą. Pirmame etape atletas distanciją įveikė per 3 min. 14,99 sek. Nuo finalo, į kurį pateko 30 slidininkų, jaunąjį Lietuvos olimpietį skyrė tik 0,54 sek. Nuo auksą laimėjusio suomio Lauri Mannila R.Vaitkus atsiliko 18,87 sek.

Žaidynėse R.Vaitkaus laukia dar viena kova – vasario 18 d. jis laisvuoju stiliumi varžysis 10 km distancijoje.

Kalnų slidininkė – 30-a

Žaidynėse debiutavo kalnų slidininkė E.Augustaitytė. Didžiojo slalomo varžybose lietuvė užėmė 30 vietą tarp 55 startavusių sportininkių. Jos dviejų nusileidimų laiko suma – 2 min. 59,43 sek.

Varžybų nugalėtoja tapo šveicarė Melanie Meillard (2:33,28), sidabaras atiteko vokietei Katrinai Hirtl-Stanggassinger (2:33.34), bronza – taip pat šveicarei Aline Danioth (2:33,95).

Snieglentininkai ir slidininkai varžėsi mišriose komandose

Aras Arlauskas small

Snieglenčių ir slidžių kroso trasoje šiandien vyko mišrių komandų varžybos. Jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse tokios ekipos sudaromos tam, kad sportininkai iš skirtingų šalių susipažintų ir pajustų tarptautinę komandinę dvasią. Kiekvienoje iš 11 komandų buvo po 4 sportininkus – du snieglentininkus ir du slidininkus.

Lietuvos snieglentininkas A.Arlauskas varžėsi komandoje Nr. 2 kartu su Prancūzijos sportininkais – dviem merginomis ir vaikinu. Ši ekipa užėmė 7-ąją vietą. Auksą laimėjo mišri Vokietijos komanda, sidabrą – Šveicarijos, o bronzą iškovojo mišri komanda Nr. 4 (Švedija, Ukraina, Bulgarija).

 

Lilehameryje paminėta Vasario 16-oji

Antradienio vakarą Lilehameryje paminėti Vasario 16-osios susirinko jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvaujantys sportininkai, jų treneriai, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovai, palaikyti sportininkų atvykę šeimų nariai ir žaidynėse dirbantys lietuviai savanoriai. Valstybės atkūrimo dieną kartu paminėjo ir olimpinis čempionas Algimantas Šalna, kuris į jaunimo olimpines žaidynes atvyko su savo treniruojama JAV biatlono komanda.

Daug laiko ne Lietuvoje praleidžiantiems jauniesiems sportininkams LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė linkėjo niekada nepamiršti savo tėvynės ir patirti daug džiugių akimirkų atstovaujant mūsų šaliai šiuo metu vykstančiose jaunimo žaidynėse ir svarbiausiuose gyvenimo startuose, kurie jaunųjų olimpiečių dar laukia ateityje.

„Atminkite, nesėkmių nebūna, yra tik pamokos,“ – jauniesiems sportininkams sakė D.Gudzinevičiūtė.

Skambučiu sportininkus ir trenerius pasveikino ir Seimo narys, jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požela.

Visi susirinkę sugiedojo Lietuvos himną ir keletą valandų pabendravo neformalioje aplinkoje. Sportininkai po šventės išvyko stebėti bobslėjaus varžybų.