Lietuvos slidininkai pasaulio čempionato komandiniame sprinte užėmė 20-ą vietą

lietuvos-slidininkai-pasaulio-cempionato-komandiniame-sprinte-uzeme-20-a-vieta-69870Falune (Švedijoje) tęsiasi FIS Pasaulio čempionatas, kuriame dėl planetos pirmenybių medalių kovoja slidininkai, šuolininkai su slidėmis ir šiaurės dvikovės atstovai. Sekmadienį vykusiame vyrų komandiniame sprinte laisvu stiliumi savo jėgas išmėgino ir lietuviai Modestas Vaičiulis bei Stepan Terentjev. A pusfinalyje startavę lietuviai užfiksavo 17 min. 3.99 sek. laiką ir finišavo 10-i, o bendroje įskaitoje užėmė 20-ą poziciją tarp 28 komandų.

Šiame sprinte abu sportininkai tris kartus turėjo įveikti po 1,4 km. M.Vaičiulis po pirmojo etapo A pusfinalyje buvo 11-as, o po S.Terentjevo pasirodymo lietuviai smuktelėjo į 13-ą poziciją. Visgi, vėl į trasą iššliuožęs M.Vaičiulis pakilo į 10-ą poziciją, kurią mūsiškiai išsaugojo iki finišo.

Aukso medalius iškovojo norvegai Finnas Haagenas Kroghas ir Petteris Northugas, kurie finale finišavo per 15 min. 32.89 sek. Tai buvo jau antras P.Northugo aukso medalis Falune. Kiek anksčiau jis triumfavo sprinto klasikiniu stiliumi rungtyje. Sidabras atiteko rusams Aleksejui Petuchovui ir Nikitai Kriukovui (15:38.53), o bronza pasidabino italai Dietmaras Noeckleris ir Federico Pellegrino (15:38.62).

Moterų komandiniame sprinte lietuvės nedalyavo, o triumfavo norvegės Ingvild Flugstad Oestberg bei Maiken Caspersen Falla (14:29.57).

Pirmadienį čempionate numatyta poilsio diena. Po komandinio sprinto čempionate lieka tik Stepan Terentjev su treneriu Igor Terentjev, kurie trečiadienį startuos 15 km. distancijoje laisvu stiliumi.