Lietuvos slidininkai: buvo pragaras, o galiausiai – bandymas išgyventi

Lietuvos slidininkams Pjongčango olimpinėse žaidynėse liko vienintelis startas. Priešpaskutiniame, į kurį lietuviai dėjo bene daugiausia vilčių, Mantas Strolia ir Modestas Vaičiulis, savo komandinio sprinto rungties pusfinalyje aplenkė dvi komandas ir užėmė 12-ąją vietą.

Žiauriai sunku

„Buvo žiauriai sunku, – iškart po finišo dūsavo M. Strolia. – Pirmasis ratas geras, lengvas. Per Modesto važiavimą reikėjo atsigauti. Jaučiau, kad laiko per mažai. Oro netrūko, bet raumenys sunkėjo. Antrasis ratas buvo tiesiog pragaras, o paskutinis – jau nebe pragaras, o tiesiog bandymas išgyventi ir išlaikyti poziciją.“

Pasak M. Strolios, Lietuvos komanda šliuožė ne savo tempu, o laikėsi grupėje, kuri pradėjo labai stipriai. Lietuviams pritrūko jėgų. Manto ir Modesto laikas – 17 minučių, 41,73 sekundės. Lietuviai nugalėtojui pralaimėjo minutę, 42,89 sekundės.

„Paantrinsiu Mantui – pirmasis ratas buvo gana nesunkus, jaučiausi normaliai. Antrasis šiek tiek pasunkėjo, o trečiajam laiko atsigauti jau nebeužteko. Kaip galėjau, taip važiavau. Į kalną kojos nebenešė, tiesiog stengiausi išlaikyti savo poziciją, kad varžovas nebeaplenktų. Buvo žiauriai sunku. To nesitikėjau“, – įspūdžiais dalijosi M. Vaičiulis.

Jis po 15 kilometrų varžybų skundėsi blauzdos bėdomis.

„Šiandien skaudėjo abi kojos. Tai – šių olimpinių žaidynių problema. Atlikau pratimų, kineziterapeutė darė masažų, bet kai atsistoju ant slidžių, vėl skauda. Tačiau šiandien labiau pavargę ir skaudėjo kiti dalykai. Buvo sunku iš vidaus“, – TV3 kalbėjo M. Vaičiulis.

„Vis šis tas“

Modestui tai – antrosios olimpinės žaidynės. Slidininkas prieš aštuonerius metus vyko į Vankuverį. Tada M. Strolia ir M. Vaičiulis komandinėse varžybose užėmė 18-ąją vietą.

Pjongčange Lietuvos duetui savo pusfinalyje pavyko aplenkti Korėjos bei Turkijos sportininkus. „Čia mūsų reitingas buvo blogiausias, tad vis šis tas, – šypsojosi M. Vaičiulis. – Pjongčango trasa už Vankuverio sunkesnė gal tris kartus. O ar po ketverių metų vėl vyksiu į žaidynes, kol kas pasakyti negaliu. Reikia laiko pailsėti, apgalvoti ir apsispręsti, kas bus toliau.“

Jei M. Vaičiuliui žaidynės baigėsi, M. Strolios šeštadienį laukia 50-ies kilometrų varžybos.

„Tikiuosi tolygiai išdėstyti jėgas – pakankamai protingai pradėti, išsirinkti tinkamą grupę, kas nebus lengva, nes visi lėks, bandys kaip galima ilgiau išsilaikyti, važiuos ne savo tempu. Stengsiuosi neprarasti pozicijos, bet ir savęs neperlenkti. Fiziškai esu pasiruošęs atlaikyti 50 kilometrų, bet šioje trasoje važiuoti su tais, kurie laimi – praktiškai neįmanoma. 50 kilometrų, kuriuos reikės įveikti, nėra baisu, bet labai sudėtinga važiuoti reikiamu greičiu“, – kalbėjo M. Strolia.

 

Šaltinis: www.tv3.lt