Lietuvos slidinėjimo viltis Edvinas Šimonutis: mano arkliukas – ištvermė

„Žiemą praleidžiu daug pamokų, tenka mokytis savarankiškai ir kompensuoti tai, ką prarandu. Tačiau kuomet grįžtu į mokyklos suolą, mokytojai pasitinka su klausimu „kaip sekėsi“, o ne kiša prie nosies kontrolinius darbus. Esu jiems dėkingas už tai,“- pasakoja vienas perspektyviausių Lietuvos slidininkų Edvinas Šimonutis.

Edvinas Šimonutis

Anykščių Jono Biliūno gimnazijos trečiokas netrukus išvyks į Lozaną (Šveicarija), į Jaunimo žiemos olimpines žaidynes. Čia septyniolikmetis startuos kroso, sprinto ir individualiose lenktynėse.

„Nepaisant žiemos be sniego, viskas turėtų būti gerai. Kiek patobulėjau, pamatysime finiše. Tačiau trasoje pažadu atiduoti tiek, kiek dar niekad nedaviau,“- šypsosi Edvinas.

Laisvalaikiu krepšinį ir tinklinį žaidžiantis sportininkas papasakojo apie treniruočių procesą, lavinamą ištvermę, lūkesčius žaidynėse, slidininko karjeros perspektyvą ir Lietuvišką „žiemą“.

Edvinas Šimonutis

Edvinai, 2019 metų vasarį dalyvavai Europos jaunimo olimpiniame žiemos festivalyje Bosnijoje ir Hercegovinoje. Dabar išvyksti į Jaunimo olimpines žaidynes Šveicarijoje. Kiek patirtis Sarajeve padės Lozanoje?

Labai smagu, kad antrus metus iš eilės galėsiu atstovauti Lietuvai pasaulinio lygio varžybose ir pasitikrinti su pačiais stipriausias savo amžiaus sportininkais. Kuomet startavau Europos jaunimo olimpiniame žiemos festivalyje, įgavau svarbios patirties, ir ši man leis drąsiau jaustis Lozanoje prie starto linijos.

Kaip per metus patobulėjai pats?

Per šiuos metus su treneriu Algiu Drūsiu didelį dėmesį skyrėme slidinėjimo technikai, fiziniam parengtumui, bei darbui su psichologija, pavyzdžiui, jaudulio valdymu, kuris aplanko  kiekvieną varžybų rytą. Manau, žengiau didelį žingsnį visuose šiuose dalykuose, bet kokio dydžio tas žingsnis, pamatysiu kai kirsiu finišo liniją.

Kiek tavyje yra ambicijų padaryti geriausia? Ir kaip toli rezultatų lentelėje tai gali nuvesti?

Esu pasiruošęs trasoje save atiduoti 110 procentų. Kalbant apie rezultatus, esu išsikėlęs sau tikslą – aplenkti pusę dalyvių.

Startuosi kroso, sprinto ir individualiose lenktynėse. Ar gali paaiškinti skaitytojams, kuo šios varžybos skiriasi? Kuriose iš jų jautiesi geriausiai?

Kroso rungtyje startuosiu pirmą kartą, joje teks ne tik šliuožti, bet įveikti tam tikras kliūtis, pavyzdžiui nusileisti nuo kalno slalomu ar šliuožiant nušokti nuo nedidelio tramplino. Sprinto rungtyje viską lemia greitis, staigumas, nes nuotolis, kurį reikia nušliuošti, yra tik apie 1,5 km. Individualiose lenktynėse šliuošiu 10 km klasikiniu stiliumi. Šiose varžybose labiausiai pasitikiu savimi, kadangi jos reikalauja didelės ištvermės. Tai – mano arkliukas.

Lietuvoje šiųmetinė žiema – be sniego. Kaip tai įtakoja tavo fizinę formą? Ar pavyksta artėjančioms varžyboms pasiruošti maksimaliai?

Po 36 dienas trukusios treniruočių stovyklos Švedijoje, Austrijoje ir Italijoje, kur treniravausi su slidėmis ant sniego, natūraliai nuliūdau. Sniego deficitas tikrai nėra į naudą pasiruošimo cikle.Treniruotes  slidėmis tenka keisti  bėgimu ir bendro fizinio pasirengimo pratimais. Tačiau dėl pasiruošimo kokybės neabejoju, kadangi prieš startą Lozanoje dar vyksiu treniruotėms į Čekija. Šiuo metu jaučiuosi gerai ir oro sąlygoms rezultatų tikrai nenurašysiu (juokiasi).

Esi vienuoliktokas, vienas perspektyviausių Lietuvos slidininkų. Ar jau planuoji savo ateitį? Kiek ji siesis su slidėmis ir slidinėjimu?

Kaip ir visi mano amžiaus vyrukai, svajonių, susijusių su sportu, turiu. Bet pasakyti, ar mano ateitis siesis su profesionaliu slidinėjimu, šiuo metu atsakyti negaliu, nenoriu likti melagiu.

Edvinas Šimonutis

Priminsime, jog jaunimo žiemos olimpinės žaidynės sausio 9-22 dienomis vyks Lozanoje. Tarp 1800 sportininkų varžysis ir 15 Lietuvos atstovų. Drauge su Edvinu Šimonučiu lygumų slidinėjimo varžybose dalyvaus anykštėnai Eglė Savickaitė (15 m.) ir Irmantas Žilinskas (17 m.).

Šaltinis: www.ltok.lt