Lietuvos kalnų slidinėjimo viltis: mano tikslas – tapti olimpiniu čempionu

Andrejus Drukarovas Pjongčange bus jauniausiu sportininku Lietuvos olimpinėje delegacijoje. Nors 18-metis kalnų slidininkas šįkart grandiozinių planų neturi, lietuvis svajoja ateityje kovoti dėl olimpinių apdovanojimų, o geriausia – tapti čempionu.

Kasdien šešios valandos treniruočių 

Nors A. Drukarovui – 18-a, jis gali pasigirti Lietuvos rekordininko statusu. Slidininkas pernai pagerino geriausią visų laikų šalies slalomo rezultatą, surinkęs 45,64 FIS taško.

Tai Andrejui padėjo atlaikyti konkurencinę kovą – įveikti 21-erių Roko Zavecko ir 22-ejų Viliaus Aleksandravičiaus pasipriešinimą.

Pasak A. Drukarovo, pagrindiniu jo varžovu buvo R. Zaveckas. Pastarasis prieš ketverius metus vyko į Sočį, kur slalomo varžybose finišo nepasiekė, o didžiojo slalomo rungtyje buvo 63-as.

Andrejus kandidatu į Pjongčango žaidynes tapo prieš dvejus metus. Tačiau nežinomybė dėl žaidynių sportininką kaustė iki sausio vidurio, kai A. Drukarovo dalyvavimą, pagal surinktus FIS taškus, oficialiai patvirtino Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija (LNSA).

„Šį pasiekimą lėmė labai daug treniruočių. Slidinėjau visą vasarą. O dabar, sezonu metu, gyvenu Italijoje ir treniruojuosi kiekvieną dieną. Kalnuose praleidžiu nuo trijų iki keturių valandų, o valandą, dvi – sporto salėje“, – skaičiavo A. Drukarovas.

Slidininkas šiemet jaučiasi psichologiškai tvirtesniu ir turinčiu daugiau patirties nei anksčiau.

Pirmąkart išvyks iš Europos 

A. Drukarovas skrydį į Pjongčangą pradės vasario 7-ąją Milane.

„Niekada nesu iškeliavęs iš Europos, – neslėpė 18-metis. – Tolimo skrydžio nebijau. Lėktuve išsimiegosiu, mokysiuosi. Turėsiu daug valandų, kurias galėsiu skirti studijoms.“

Andrejus – Šveicarijos Liucernos universiteto pirmakursis. Vaikinas studija advokatūrą.

„Noriu būti sportininku, bet kai karjera baigsis, galvosiu, ką daryti toliau. Advokato profesija man labai patinka. Studijuoti įdomu“, – pasakojo kalnų slidininkas.

Moka penkias kalbas

A. Drukarovas gimė ir augo Vilniuje, kur gyveno su močiute. Sportininkas žinių bagažą krovė Naujamiesčio vidurinėje mokykloje. Tuomet Andrejus neslidinėjo – žaidė tenisą.

Kai vilniečiui buvo devyneri, jis išvyko į Šveicariją. Ten dirbo Andrejaus mama.

Lietuvis Andermate gyveno už 100 metrų nuo trasų, tad netruko užsikrėsti slidinėjimo manija. Nors tai iš pradžių buvo hobiu, pamažu išsivystė noras tapti profesionalu.

Andrejus prieš ketverius metus išvyko mokytis ir treniruotis į Italiją.

„Ten gerokai pigiau, – aiškino A. Drukarovas. – Šveicarija – labai brangi šalis. Čia sunku gyventi, reikia daug dirbti. Ypač nelengva mamai, kuri mane augino viena. Esu jai labai dėkingas, man nieko netrūksta.“

Andermate šnekama vokiškai, tad Andrejų galima pavadinti ne tik sportininku, o ir poliglotu. Vaikinas moka penkias kalbas – lietuvių, rusų, anglų, vokiečių bei italų.

Visą gyvenimą sieks savo tikslo

A. Drukarovas prieš olimpinį debiutą šiek tiek nerimauja, mat Pjongčange laukia labai sunkios trasos ir didelė konkurencija.

„Olimpinės žaidynės turi labai gražią, ilgą istoriją. Olimpiada – kiekvieno atleto svajonė. Ne tik mano. Nėra aukštesnio lygio varžybų. Olimpinėms žaidynėms neprilygsta net pasaulio čempionatai“, – lygino Andrejus.

Pjongčange sportininko tikslas – patekti į geriausiųjų 40-ukus slalomo ir didžiojo slalomo varžybose.

„Olimpiada – žingsnelis pirmyn mano karjeroje. Sieksiu ir toliau gerinti rekordus. Nenoriu būti tik olimpinių žaidynių dalyviu. Svajoju po ketverių metų dėl ko nors kovoti, būti pretendentu į medalius. Ar tai realu? Žinoma! Artimiausius ketverius metus labai daug dirbsiu. Sieksiu gerinti savo rezultatus ir vieną dieną tapti olimpinių žaidynių nugalėtoju. Suprantu, kad daug šansų nėra, bet dėl to dirbsiu visą gyvenimą“, – žadėjo A. Drukarovas.

Lietuvis olimpinėse žaidynėse startuos vasario 18-ąją ir 22-ąją.


Šaltinis: www.tv3.lt