Lietuvis pasaulio taurės etape – dešimtuke!

modestas vaiciulis

Modestas Vaičlius / Organizatorių nuotrauka

Praėjusį savaitgalį, liepos 24-26 dienomis, Madonoje (Latvija) vyko Pasaulio taurės etapo varžybos riedslidėmis, kuriose varžėsi ir 10 Lietuvos sportininkų. Pirmąją dieną varžybos vyko sprinto rungtyje laisvu stiliumi. šeštadienį – distancijoje klasikiniu stiliumi, o sekmadienį atletai rungėsi distancijoje laisvu stiliumi. Tai buvo pirmas kartas, kuomet varžybose riedslidėmis, buvo skaičiuojami Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taškai, tad šie startai buvo gera proga pasitikrinti jėgas prieš artėjantį sezoną.

Penktadienį, vyrų grupėje geriausiai pasirodė Modestas Vaičiulis, kuris liko 12-oje vietoje, toje pačioje grupėje startavęs Lukas Jakeliūnas užėmė 24-ąją vietą.
Jaunimo tarpe geriausiai tarp lietuvių riedėjo Jaunius Drūsys, kuris buvo 8-as. Daumantas Jurgis Petrovas, Rokas Vaitkus ir Ąžuolas Bajoravičius užėmė atitinkamai 12-ą, 15-ą ir 18-ą vietas.
Justė Umbrasaitė dėl amžiaus apribojimo negalėjusi varžytis Pasaulio taurės etape, startavo Latvijos čempionate ir už nugaros palikusi kitas 13-a dalyvių užėmė pirmąją vietą.

Šeštadienį vyrų laukė 7,5 km, o moterų 5 km. distancija klasikiniu stiliumi. Čia geriausiai pasirodė Modestas Vaičiulis užimdamas aukštą 10-ą vietą. Jis nuo lyderio atsiliko 26.2 sek. Lukas Jakeliūnas užėmė 22-ą vietą (17:21.9), o Viaceslav Rumiancev liko 28-as (18:47.1). Šioje distancijoje nugalėjo Švedijos atstovas Norum Robin (16:05.5).
Jaunimo tarpe geriausiai sekėsi Jauniui Drūsiui , kuris lyderiui Fredriksson Marcus (16:34.1) pralošęs 58.7 sek. liko 8-oje vietoje. 12-as buvo Tautvydas Strolia (17:42.7), 14-as Rokas Vaitkus (17:56.7), 15-as Ąžuolas Bajoravičius (17:56.8), 17-as Deividas Kliševičius (18:30.7), 19-as Daumantas Jurgis Petrovas (18:58.9).
Merginų grupėje 10-ąją vietą užėmė Martyna Biliūnaitė. Ji lyderei švedei Sandrai Olsson nusileido 3 min. 30.4 sek.

Paskutiniąją dieną 15 km. distancijoje laisvu stiliumi vyrų grupėje Lukas Jakeliūnas užėmė 22-ąją vietą. Jis nugalėjusiam baltarusijos sportininkui  Sergėjui Dolidovich (32:19.2) nusileido 5:02.6 sek.

Oficialūs varžybų rezultatai čia>>

Lietuvos suaugusiųjų slidinėjimo rinktinė pastaruoju metu treniruojasi tiek Lietuvoje, tiek Suomijoje. Jaunučių rinktinė rugpjūčio pradžioje išvyks į stovyklą Norvegijoje, o sekantis startas, kuriame atletai vėl galės išbandyti savo jėgas bus Lietuvos riedslidžių čempionatas rugpjūčio 29-30 Ignalinoje.