Lietuvio nesustabdė sunkūs išbandymai

ov_ov_01Greta vienas kito esančiuose JAV kalnų kurortuose Veile ir Byver Kryke vykęs kalnų slidinėjimo pasaulio čempionatas sekmadienį baigėsi slalomo lenktynėmis, po kurių Lietuvos sportininkas Rokas Zaveckas plačiai šypsojosi.

18-metis lietuvis dar šeštadienį sėkmingai peržengė anksčiau per aukštu buvusį atrankos barjerą, o sekmadienį pakilo į savo karjeroje dar neregėtas aukštumas.
Atrankos varžybos, kuriose dalyvavo daugiau nei 100 kalnų slidininkų, R.Zaveckas užėmė 37-ąją vietą.

Sekmadienį vykusiame finale startavo 100 sportininkų. Abu nusileidimus sėkmingai įveikė tik 46. R.Zaveckas finišavo 38-tas. Tai geriausias rezultatas tarp visų Baltijos šalių kalnų slidininkų – nei latvių rinktinės lyderis Kristapas Zvejniekas ir jo brolis Mikas, nei Estijai atstovaujantis Warrenas Cummingsas Smithas nesugebėjo pasiekti finišo.

Itin sunki buvo pirmojo nusileidimo trasa, kurioje sportininkas reikėjo įveikti net 73 vartus. „Tai buvo tikrai sunku. Ši trasa – ilgiausia, kurioje man kada nors teko varžytis. Po finišo negalėjau pajudinti kojų“, – portalui sportas.info prisipažino R.Zaveckas.

Jo tėvas ir treneris Giedrius Zaveckas teigė, jog visi dalyviai po pirmojo nusileidimo pripažino, kad visas jėgas paliko trasoje: „Vienas Prancūzijos rinktinės narys pareiškė: „Aš per senas tokiai trasai“. Šlaitas buvo ledinis, o ilgoje trasoje ne vienam sportininkui problemų kėlė išretėjęs aukštikalnių oras.

Antrojo nusileidimo trasa buvo kiek lengvesnė, tačiau atsipalaiduoti joje nebuvo galima nė akimirkai. Pirmame nusileidime visus konkurentus pranokęs varžybų favoritas austras Marcelis Hisrcheris antroje trasoje nesugebėjo pasiekti finišo. Jam ant kulnų lipęs rusas Aleksandras Chorošilovas antrame nusileidime nusirito į aštuntąją vietą.

Slalomo rungties pasaulio čempionu tapo prancūzas Jeanas-Baptiste‘as Grange‘as. Jo dviejų nusileidimų laiko suma – 1 min. 57,47 sek. Sidabrą ir bronzą iškovojo vokiečiai Fritzas Dopferis (1 min. 57,82 sek.) ir Felixas Neureutheris (1 min. 58,02 sek.). R.Zavecko rezultatas – 2 min. 19,16 sek.

Kaip ir per šeštadienį vykusias moterų slalomo varžybas virš sirgalių minios plazdėjo ir Lietuvos trispalvės. „Tai nustebino. Smagu, kad kažkas atkeliavo čia, kad žmonės domisi mūsų sporto šaka ir palaiko mus“, – neslėpė R.Zaveckas.

Slalomo varžybas iš tribūnų stebėjo ir R.Zaveckui plojo Linas Vaitkus – iki šiol geriausias visų laikų Lietuvai atstovavęs kalnų slidininkas. Šis Amerikos lietuvis 1997 m. Italijoje vykusiame pasaulio čempionate slalomo milžino rungtyje buvo 30-tas, o slalome – 34-tas. Nagano olimpinėse žaidynėse L.Vaitkus greitajame nusileidime finišavo 25-tas.

Šių metų pasaulio čempionate R.Zaveckas dalyvavo ir slalomo milžino varžybose. Jose 18-metis užėmė 65-ąją vietą.

20-metė Ieva Januškevičiūtė slalome buvo 59-ta, o slalome milžine nepasiekė finišo.

Abu geriausi Lietuvos kalnų slidininkai, pernai dalyvavę Sočio olimpinėse žaidynėse, artimiausią savaitgalį rungsis Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) varžybose Latvijoje, o kovo pradžioje Norvegijoje varžysis pasaulio jaunimo čempionate.